Citigroup vydáva neutrálne predajné hodnotenie pre zemný plyn

Zemný plyn sa obchoduje na úrovni takmer 3,20 USD po tvrdeniach o nezamestnanosti v USA

Citigroup vydala poznámku o tom, že zemný plyn zostáva neutrálny a pri raste sa predáva. Podľa správy je najlepšou možnosťou zostať pri zemnom plyne neutrálny.

A v prípade akýchkoľvek rally by sa na jeho nákup nemalo zameriavať vôbec. Namiesto toho by bolo lepšie pozície pri rally vyprázdniť.

Celkovo nie je nálada okolo zemného plynu podľa správy Citigroup vôbec býčia. Vzhľadom na to, že zemný plyn zohráva kľúčovú úlohu pri vykurovaní domov, je to pre priemerného spotrebiteľa v USA dobrá správa.

Futures na zemný plyn: O 50 % nižšie ako v predchádzajúcich rokoch.

Ak sa pozrieme na futures na zemný plyn, už teraz klesol o 50 % a správy naznačujú ešte väčší pokles. Hlavným dôvodom je súčasný stav počasia, ktorý si vôbec nevyžaduje vykurovanie alebo chladenie.

Táto situácia vedie k menšiemu dopytu a nadprodukcii zemného plynu v krajine! Okrem toho údaje o zásobách ukazujú, že podzemné jaskyne v USA predstavujú približne 2,063 tcf.

V porovnaní s minulým rokom je súčasná úroveň o 33 % vyššia, čo je veľa! V skutočnosti je súčasná hodnota 1,556 tcf o 20 % vyššia ako 5-ročný priemer.

Kontrakt na plyn na mesiac jún je nižší o 3,2 %, čo predstavuje 6,9 centov. V dôsledku toho bola cena kontraktu pred nadchádzajúcimi údajmi o zásobách stanovená na 2,101 mmBtu.

Podľa poznámky Citigroup je narácia býčieho nárastu ceny zemného plynu založená na využívaní plynu na výrobu elektrickej energie. Citigroup sa však domnieva, že ostatné faktory ponuky a dopytu ho budú kompenzovať.

Okrem toho šancu na cenový odraz počas letnej sezóny bude kompenzovať silná produkcia zemného plynu. Konečným výsledkom toho všetkého je väčší pokles cien zemného plynu vždy, keď sa pokúsi o rast.

Na základe týchto údajov banka Citigroup vyzvala investorov, aby venovali trhu so zemným plynom zvýšenú pozornosť, pretože šanca na akýkoľvek dlhodobý rast je veľmi malá.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top