Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:47 pm

Commerzbank a Citi Bank sú v strednodobom horizonte naklonené zlatu

Commerzbank naznačuje silnejšiu britskú libru, keďže BoE váha so znížením sadzieb

Očakávané zasadnutie Fedu je už za rohom a trh očakáva pozastavenie zvyšovania sadzieb. Pre veľké inštitúcie, ako sú Commerzbank a Citi, je to jeden z dôvodov, prečo zostať býkmi na zlate (XAUUSD).

Podľa týchto inštitúcií musí byť trh so zlatom v strednodobom až dlhodobom horizonte býčí. Deje sa tak v čase, keď žltý kov v súvislosti s nadchádzajúcou neistotou prechádza rozkolísanou cenovou akciou.

Predpoveď ceny zlata: 1965 USD za uncu

V najbližšom období Citigroup očakáva ceny zlata na úrovni približne 1965 USD (priemer) za uncu. Citigroup nedávno zmenila svoj neutrálny postoj k zlatu, keď zvýšila svoj predchádzajúci cieľ (1915 USD na 2100 USD v priemere).

Napriek neutrálnemu postoju však Citigroup uviedla, že v strednodobom horizonte by sa na trhu so zlatom mohol prejaviť nový býčí impulz.

Aj Commerzbank je v prípade zlata býčia z dôvodu, že Fed na najbližšom zasadnutí sadzby nezvýši. Domnievajú sa, že Fed zmení svoj kurz, aby zabránil nadmernému sprísňovaniu úverov. Na základe týchto predpokladov sa odborníci Commerzbank domnievajú, že ceny zlata v nasledujúcich mesiacoch porastú.

Prognóza stanovená Commerzbank pre zlato sa v 3. a 4. štvrťroku pohybuje v priemere okolo 2000 – 2050 USD.

V súčasnosti sa kontrakt na zlato (front month) na newyorskej burze Comex obchoduje na úrovni takmer 1 978,60 USD za uncu, keď za deň vzrástol o 1 %.

Ak sa pozrieme na spotovú cenu zlata, obchoduje sa v blízkosti 1967 USD po tom, ako počas dňa vzrástla o 1,3 %. Na týždennej báze sa zlato obchoduje tiež s rastom o 1 %, čo je lepšie ako nič.

Teraz, keď sme zaznamenali aj nárast miery nezamestnanosti a počtu žiadostí o podporu v nezamestnanosti, sa šance na pozastavenie zvyšovania sadzieb FEDu výrazne zvýšili.

Dostupné údaje navyše naznačujú, že šanca na pozastavenie politiky zvyšovania sadzieb Fedu sa teraz pohybuje na úrovni 73,7 %.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top