Commerzbank – Zotavenie CAD voči americkému doláru je veľmi nepravdepodobné

Kanadský dolár (Cad) sa obchoduje v blízkosti 1,34, keďže ceny ropy klesajú

Podľa ekonómov Commerzbank má kanadský dolár len veľmi malú šancu na dobré zotavenie voči americkému doláru. Tieto komentáre odzneli v čase, keď investori čakajú na údaje o kanadskej inflácii, aby pochopili cenový tlak v krajine.

Podstatou posolstva Commerzbank je, že CAD s veľkou pravdepodobnosťou voči americkému doláru stratí. V najbližšom období nás čakajú údaje o septembrovej inflácii v Kanade, ktoré prinesú toľko potrebné objasnenie ďalších krokov BoC.

Žiadne zlepšenie kanadskej inflácie

Podľa prieskumu analytikov sa situácia v oblasti inflácie v Kanade vôbec nezlepší. Ak to teda vezmeme do úvahy, znamená to, že reči o vysokých úrokových sadzbách sa zvýšia až po údajoch o inflácii. Zároveň je pravdepodobné, že BoC zostane jastrabia aj v otázke prípadného budúceho zvyšovania sadzieb s cieľom kontrolovať vysokú jadrovú infláciu.

Vo všeobecnosti je to jeden z faktorov, ktorý je pre kanadský dolár (CAD) býčí, ale vzhľadom na makroekonomickú situáciu USA a Kanady to nebude veľa. Nakoniec sa ukazuje, že údaje prichádzajúce z USA sú robustnejšie ako z Kanady, čo znamená, že USD bude v krátkodobom a strednodobom horizonte voči CAD víťaziť.

Okrem toho je kanadský dolár silne naviazaný na komodity, a keďže ceny ropy v poslednom období klesli, znamená to negatívny vývoj CAD voči USD. Aj keď sa centrálne banky na celom svete už roky snažia kontrolovať infláciu, tá stále zostáva najdôležitejšou záležitosťou.

Preto sa zdá, že aj rok 2024 sa bude sústreďovať okolo inflácie a toho, ako sa ju centrálne banky, ako napríklad BoC, snažia kontrolovať vysokou infláciou. Z posledných rokov možno vyvodiť jeden konkrétny fakt, a to, že úrokové sadzby sa pri kontrole inflácie vôbec neukázali ako veľmi účinné.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top