Commerzbank – Zvesti o znížení úrokových sadzieb BoE budú vyvíjať tlak na GBP

Commerzbank - Zvesti o znížení úrokových sadzieb BoE budú vyvíjať tlak na GBP

Podľa Commerzbank budú zvesti o znížení sadzieb zo strany Bank of England pravdepodobne vyvíjať tlak na GBP. V dôsledku toho môžeme byť svedkami znehodnotenia GBP/USD, ak sa naplnia. Naopak, nezabúdajme, že rovnaké fámy sa šíria aj v prípade Federálneho rezervného systému.

Ak sa pozrieme na stranu Spojeného kráľovstva, údaj o inflácii za október bol nižší ako septembrový údaj. Napriek pozitívnemu výsledku sme však zo strany GBP nezaznamenali žiadnu reakciu. Dôvodom je myšlienkový proces, že nižšia inflácia umožní BoE zaviesť zníženie sadzieb.

Inflácia zostáva nad cieľovou hodnotou

Hoci sa inflácia v Spojenom kráľovstve ochladila, stále je vyššia ako cieľ Bank of England. Hoci teda nedávne údaje o inflácii v Spojenom kráľovstve možno považovať za pozitívne, GBP to príliš nepomáha. Ako už bolo spomenuté, akýkoľvek pokrok v oblasti inflácie zvýši diskusiu o znížení sadzieb.

Medzitým je výhľad inflácie v Spojenom kráľovstve napriek krátkodobým pozitívnym údajom stále veľmi neistý. V skutočnosti si budeme musieť počkať, ako sa bude vyvíjať inflácia na inflačnej stanici v Spojenom kráľovstve.

Napokon, jadrová inflácia v Spojenom kráľovstve bola na základe posledných čítaní na úrovni 5,7 %. V porovnaní s cieľovou hodnotou 2 % je to rozdiel takmer 3,7 %. V tomto čase bude ešte priskoro diskutovať o politike znižovania sadzieb. V skutočnosti môžeme prejsť k zvyšovaniu sadzieb, ak sa inflácia opäť zrýchli.

Analytici Commerzbank sa teda domnievajú, že v najbližších mesiacoch bude GBP pod tlakom. Zároveň dodali, že do konca budúceho roka (2024) bude jednou z prvých bánk, ktoré pristúpia k znižovaniu sadzieb, ECB. Ak sa to ukáže ako pravda, GBP to pravdepodobne tiež negatívne ovplyvní, keďže hospodárstvo Spojeného kráľovstva je stále prepojené s EÚ.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top