Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:47 pm

Dolár sa pohybuje nadol uprostred nárastu žiadostí o podporu v nezamestnanosti

Počet voľných pracovných miest v USA dosiahol najnižšiu úroveň za posledné tri roky

Počas štvrtkovej obchodnej seansy sa americký dolár dostal na vedľajšiu koľaj, keďže počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA prudko vzrástol. Podľa odborníkov súčasný stav na devízových trhoch ukazuje, že pred rozhodnutím Fed-u a správou o inflácii prechádza konsolidáciou.

Celkovo sa počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti v súčasnosti nachádza na 1,5-ročnom maxime, pričom o podporu požiadalo 261 000 ľudí. Za celý týždeň požiadalo o dávky približne 28 000 ľudí, čo vyvolalo medzi účastníkmi trhu znepokojenie.

Podľa jedného z hlavných stratégov boli žiadosti o podporu v nezamestnanosti vyššie, než sa očakávalo, čo trh posunulo do konsolidačného režimu. Zároveň dodal, že súčasné podmienky na trhu ukazujú, že sme v pasci.

Hoci dolár bol na zadnej nohe, nevykazoval žiadne extrémne medvedie pohyby. Podľa odborníkov je to spôsobené niektorými fámami, že Fed na júlovom zasadnutí opäť zvýši úrokové sadzby.

Nemôžeme však ignorovať ekonomické údaje prichádzajúce z USA, ktoré nevytvárajú veľmi dobrý obraz o americkej ekonomike.

Euro vzrástlo o 0,75 %

Voči americkému doláru získalo euro prevahu a vzrástlo o 0,75 %. Ide o pôsobivý pohyb vzhľadom na to, ako ekonomika EÚ prechádza technickou recesiou počas januára, februára a marca 2023.

Podobne aj voči japonskému jenu sa zelená bankovka znížila o 0,87 %. Kurz USD/JPY sa naposledy obchodoval v blízkosti úrovne 138,94.

Ak sa pozrieme na dolárový index, voči košu ostatných mien klesol o 0,67 % a naposledy sa obchodoval na úrovni 103,33.

Rovnako aj CAD získal prevahu v prostredí slabého amerického dolára a nedávneho zvýšenia sadzieb zo strany Bank of Canada. V Kanade sa úroková sadzba v súčasnosti nachádza na 22-ročnom maxime, čo je samo osebe rekord.

Celkovo sa zdá, že americký dolár teraz čaká na zasadnutie Fed-u, ktoré poskytne jasný smer toho, čo ho čaká!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top