Dolár zostáva silný na 3-mesačnom maxime, keďže stávky na zníženie sadzieb sa vytrácajú

Dolár zostáva silný na 3-mesačnom maxime, keďže stávky na zníženie sadzieb sa vytrácajú

Zdá sa, že americký dolár je pevný a silný, keďže počas utorňajšieho zasadnutia dosahoval takmer 3-mesačné maximá. USD podporujú solídne T-výnosy a zvýšené šance na menej agresívnu kampaň znižovania sadzieb v tomto roku.

Americký dolárový index (DXY) sa zatiaľ obchoduje na úrovni 104,42, pričom deň predtým dosiahol 104,60. Celkovo bolo posledné maximum DXY v pondelok jedným z najvyšších bodov zaznamenaných v novembri 2023.

Za rok 2024 si DXY pripísal 3 %, zatiaľ čo výkonnosť za rok 2023 bola -2 %. To je dôvod, prečo môžeme povedať, že DXY má za sebou dobrý začiatok, keďže Fed zostáva pevný vo svojom postoji k úrokovým sadzbám.

deň predtým údaje za január ukázali nárast v americkom sektore služieb. Podľa podrobností sa zamestnanosť v tomto odvetví odrazila od dna spolu s nárastom nových objednávok.

Z údajov vyplýva, že sektor služieb začal rok na pevných základoch.

Odborníci sa domnievajú, že posledná séria hospodárskych údajov z USA znížila akékoľvek nádeje na agresívne znižovanie sadzieb zo strany Fedu. Koniec koncov, dokonca aj predsedníčka Fedu odmietla myšlienku rýchlej kampane znižovania sadzieb.

Odvtedy sa šance na skoré zníženie sadzieb od marca alebo apríla naďalej zmenšujú. Podľa nástroja FedWatch sú teraz šance len 15 %, zatiaľ čo na začiatku roka 2024 dosahovali až 69 %.

Na rok 2024 sa predpokladá zníženie sadzieb o približne 115 bázických bodov (1,15 %). V predchádzajúcom mesiaci sa investori tešili na zníženie sadzieb v tomto roku o 150 bázických bodov (1,5 %).

Podľa menového stratéga OCBC sa zdá, že napätie na trhu práce sa pomaly zmierňuje. Okrem toho USA čelia dezinflačnému trendu a ten tu ešte nejaký čas zostane.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top