Dow Futures zostáva plochý, zatiaľ čo indexy sa odrážajú

Dow Futures zostáva stabilný pred vydaním Q4 Gdp

Do konca pondelkového večera sa futures kontrakty na americké akciové indexy obchodovali o niečo nižšie. Stalo sa tak napriek tomu, že všetky akciové indexy sa obchodovali vyššie v dôsledku výsledkov spoločnosti Apple a nadchádzajúcich rozhodnutí o úrokových sadzbách.

Futures kontrakt Dow Jones sa pohybuje pomerne blízko svojej otváracej ceny, zatiaľ čo futures kontrakt S&P 500 klesol o 0,1 %. Okrem toho futures kontrakt Nasdaq 100 od začiatku roka stratil takmer 0,1 % zo svojej hodnoty.

Počas predĺžených obchodných hodín sa do popredia dostala najmä akcia Pinterest (PINS), ktorá poskočila o 12 %. Náhle zhodnotenie akcií Pinterestu prišlo po tom, čo v 3. štvrťroku dosiahli lepšie ako očakávané výsledky hospodárenia na akciu.

Pinterest prekvapil lepšími než očakávanými výsledkami

Trh predpovedal v 3. štvrťroku zisk na akciu vo výške 0,21 USD, zatiaľ čo skutočný výsledok dosiahol 0,28 USD. Okrem toho tržby Pinterestu počas 3. štvrťroka dosiahli približne 763 miliónov USD oproti prognóze 743,94 milióna USD.

Ďalšou akciou, ktorá sa dostala do popredia, bola spoločnosť Lattice, ktorá klesla o 16 %. Predpokladané tržby tejto spoločnosti boli na úrovni 192,08 mil. dolárov, ale skutočný údaj vyšiel o niečo lepšie, a to 192,17 mil. dolárov.

O vlny sa postarala aj spoločnosť Wolfspeed (WOLF), keď si pripísala pôsobivých 10 %. Zisky po tom, čo spoločnosť WOLF vykázala počas 1. štvrťroka stratu 0,53 USD/akcia. Naopak, trh sa tešil z predpokladanej straty okolo 0,67 USD/akcia.

Vzhľadom na to, že do rozhodnutia FED-u zostáva už len 1 deň, má zmysel, aby akciové trhy a budúce trhy zaujali opatrnejší prístup. Presne to vidíme na trhoch v týchto dňoch, keď sa blížime k veľkému dňu.

Aj keby Fed pristúpil k nezvýšeniu sadzieb, na akciových trhoch by to neviedlo k výraznejšiemu rastu. Dôvodom je, že toto rozhodnutie je už v cenách. Akékoľvek rozhovory o načasovaní zníženia sadzieb alebo trochu holubičí postoj Fedu však naklonia šance v prospech akciového trhu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top