Dow Futures zostáva stabilný pred vydaním Q4 Gdp

Dow Futures zostáva stabilný pred vydaním Q4 Gdp

Väčšina akciových trhov s futures v USA zostala počas štvrtkovej seansy nezmenená. Tento pokoj bol spôsobený blížiacimi sa údajmi o HDP za 4. štvrťrok a zverejňovaním hospodárskych výsledkov viacerých spoločností.

Výsledkom bolo, že index Dow Futures zaznamenal zmenu -0,1 %, teda približne 20 bodov. Podobne aj futures na S&P 500 klesli o 0,1 %, resp. 4 body, zatiaľ čo futures na Nasdaq poskočili o 0,1 % (17 bodov). Pohyb zaznamenaný na týchto trhoch s futures bol v celkovom meradle zanedbateľný.

Očakáva sa rast hrubého domáceho produktu o 2 %

Pri pohľade do budúcnosti sa teraz hlavná pozornosť sústreďuje na výsledky HDP za 4. štvrťrok, ktoré odhalia tempo rastu americkej ekonomiky za posledné tri mesiace. Podľa ekonómov sa počas štvrtého štvrťroka 2023 očakáva rast HDP na úrovni 2 %. Ak by bol presný, znamenalo by to výrazný pokles oproti údaju za 3. štvrťrok na úrovni 4,9 %.

Niektorí odborníci sa domnievajú, že býčiu rally na akciách spôsobujú očakávania, že zníženie sadzieb je už za rohom. Na prvý pohľad sa zdá, že Fed dosiahol svoj cieľ znížiť infláciu. Na akékoľvek prognózy týkajúce sa načasovania zníženia sadzieb by však bolo ešte priskoro.

Navyše slabší rast HDP v poslednom štvrťroku 2023 výrazne zvýši šance na skoré zníženie sadzieb na nasledujúcich zasadaniach.

Na inom mieste sa o niekoľko hodín očakáva aj výsledková sezóna v USA. Medzi spoločnosti, ktoré majú oznámiť svoje výsledky, patria American Airlines, Southwest Airlines, Intel, Western Digital a T-Mobile.

Uprostred toho všetkého je jednou z akcií, ktorá trhy šokovala, Tesla (TSLA), ktorá za jediný deň stratila 8 % svojej trhovej hodnoty. Šok nastal po oznámení Elona Muska, že predaj vozidiel sa v roku 2024 pravdepodobne spomalí. Tieto komentáre viedli k výpredaju akcií elektrických vozidiel v USA a dokonca aj na čínskom trhu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top