Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:47 pm

Dow Futures zostávajú stabilné Oracle Jumps 3 po výsledkoch

Dow Futures zostávajú stabilné Oracle Jumps 3 po výsledkoch

Počas pondelkovej seansy sa väčšina akciových futures z USA obchodovala stabilne. Stalo sa tak na pozadí býčích pohybov väčšiny referenčných priemerov v USA. Podľa odborníkov k tomu okrem blížiaceho sa rozhodnutia Fed-u o úrokových sadzbách a údajov o inflácii prispela aj rally na technologických akciách.

Indexy S&P 500 a Dow Jones Future, ktoré sa považujú za hlavné budúce indexy, zostali počas dňa bez zmeny. Okrem toho sa futures na Nasdaq 100 počas dňa zvýšili o nepatrných 0,1 %.

Spoločnosť Oracle po výsledku hospodárenia vyskočila o 3,3 %

Počas predĺžených obchodných hodín akcie spoločnosti Oracle Corp (ORCL) poskočili o 3,3 % po lepšom než očakávanom zisku. Podľa výsledkov spoločnosti Oracle dosiahol zisk na akciu 1,67 USD, pričom trh očakával zisk na akciu 1,58 USD.

Podobne aj vykázané tržby spoločnosti Oracle predstavovali 13,8 miliardy USD oproti očakávaným 13,74 miliardy USD. Celkovo boli výsledky spoločnosti Oracle prevažne pozitívne, čo sa nakoniec premietlo aj do ceny akcií spoločnosti.

Pokiaľ ide o budúcnosť dnešnej seansy, účastníci trhu budú pozorne sledovať údaje o indexe spotrebiteľských cien. Podľa prognóz sa očakáva, že ročná inflácia v USA klesne zo 4,9 % na iba 4,1 %. Tieto údaje o inflácii zároveň umožnia Fedu posúdiť účinnosť jeho zvyšovania sadzieb.

Priemyselný index Dow Jones (DJIA) tiež pridal približne 189,6 bodu, čo sa rovná 0,6 % zisku. Po denných ziskoch sa DJIA nachádza na 6-týždňových maximách, čo naznačuje optimizmus investorov súvisiaci s pauzou v zvyšovaní sadzieb.

Ak sa pozrieme na trh s dlhopismi, sadzby 10-ročných dlhopisov sa obchodujú na úrovni 3,743 %, čo je oveľa viac, ako tomu bolo pred niekoľkými rokmi.

Na záver možno konštatovať, že výkonnosť amerických akcií a hlavných indexov v súčasnosti závisí od rozhodnutia Fed-u v súvislosti s jeho úrokovou politikou. Pozastavenie úrokovej sadzby alebo jej zníženie bude pre akcie býčím signálom a spôsobí ich rast smerom nahor.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top