Elon Musk Ťažká ekonomika je pre Teslu rizikom

Elon Musk Ťažká ekonomika je pre Teslu rizikom

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk dal jasne najavo, že ani jeho spoločnosť nie je imúnna voči súčasným hospodárskym podmienkam vo svete. Dokonca zašiel tak ďaleko, že povedal, že počas nasledujúcich 12 mesiacov to bude mať Tesla ťažké.

Počas výročného stretnutia akcionárov spoločnosti Tesla Elon Musk hovoril aj o trhových fámach o jeho odstúpení z funkcie generálneho riaditeľa. Povedal, že tieto fámy nemajú žiadnu podstatu a sú úplne nepravdivé.

Na podujatí tiež oznámil dva nové modely Tesla, ktoré sú vo vývoji. Tieto modely sú navrhnuté tak, aby oslovili masový trh, a tak pomôžu spoločnosti Tesla ďalej upevniť svoju pozíciu na trhu.

Tento rok plánuje spoločnosť začať aj s dodávkami svojho kybernetického vozidla, ktoré bude znamenať významný míľnik v histórii spoločnosti.

Tesla plánuje propagovať svoje autá

Podľa Elona Muska plánuje spoločnosť po prvýkrát v histórii aj reklamu na svoje vozidlá. Dodal, že Tesla vyskúša cestu reklamy a uvidí, ako to pôjde.

Je to jeden zo znakov, že Tesla prežíva ťažké časy & spoločnosť čakajú ešte ťažšie dni.

Elon Musk tiež povedal, že Tesla nemôže zostať bez vplyvu globálneho ekonomického prostredia. Dokonca povedal, že makroekonomické podmienky budú pre spoločnosť Tesla počas nasledujúcich 12 mesiacov ťažké.

Počas výsledkov za 1. štvrťrok spoločnosť Tesla nesplnila cieľ, ktorý si stanovila v dôsledku zníženia cien svojich vozidiel. Tesla však musela zaviesť zníženie cien z dôvodu rastúcej konkurencie a pomalej ekonomiky.

Ďalšou dôležitou udalosťou na zasadnutí bolo hlasovanie o pridaní JB Straubela do predstavenstva spoločnosti Tesla. Niektoré strany však investorov v súvislosti s týmto vymenovaním vyzvali k opatrnosti. Podľa týchto strán existujú obavy o Straubelovu nezávislosť.

Pán Straubel je šéfom spoločnosti Redwood, ktorá sa zaoberá recykláciou batérií a iných materiálov. Z väčšej časti je to silný kandidát, ktorý je považovaný za dôstojného nástupcu Elona Muska.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top