Elon Musk tvrdí, že na Twitteri pracuje 2300 aktívnych zamestnancov

Elon Musk tvrdí, že na Twitteri pracuje 2300 aktívnych zamestnancov

Elon Musk sa opäť objavil na Twitteri so svojím najnovším tweetom, v ktorom uviedol, že spoločnosť má 2300 aktívnych zamestnancov. Tento tweet však nie je bez kontextu – predtým istý spravodajský portál tvrdil, že Elon Musk výrazne znížil počet zamestnancov Twitteru. Podľa tohto spravodajského portálu pracovalo v spoločnosti len 1300 aktívnych zamestnancov.

Spravodajský portál tiež tvrdil, že pre technologickú spoločnosť Twitter pracuje menej ako 550 inžinierov. Uviedli, že približne 75 ľudí pracujúcich v spoločnosti Twitter je na dovolenke. Najznepokojujúcejšou správou však bolo, že sa to týkalo aj približne 40 inžinierov.

Zdá sa však, že miliardár prišiel na internet, aby uviedol veci na pravú mieru a prezentoval skutočné fakty. Podľa Elona Muska je správa spravodajského portálu zavádzajúca a nesprávna. Zároveň jasne uviedol, že v spoločnosti Twitter pracuje približne 2300 ľudí a toto číslo nie je 1300.

Ďalej tiež objasnil, že stovky zamestnancov spoločnosti stále pracujú na zaistení dôvery a bezpečnosti platformy. Okrem toho v tomto oddelení pracujú aj tisíce zmluvných partnerov.

Odkedy Elon Musk prevzal Twitter, uskutočnil množstvo zmien a zníženie počtu zamestnancov bolo jednou z nich. Celkovo Elon Musk prepustil približne polovicu zamestnancov Twitteru. Okrem toho zaviedol aj program modrých kliešťov, ktorý však nakoniec skončil neúspešne kvôli problémom so spamom.

Zdá sa, že je rozdiel 1000 zamestnancov oproti tomu, čo tvrdí spravodajský portál a generálny riaditeľ Twitteru. Vzhľadom na to, že Twitter je súkromná spoločnosť, Elon Musk nemá dôvod zdieľať takéto citlivé informácie! Zdá sa však, že Elon Musk naplno využíva platformu Twitter na to, aby uviedol na pravú mieru informácie o Twitteri.

Teraz čakáme, že spravodajský portál buď opraví svoju správu, alebo príde s ďalšími argumentmi na podporu svojho tvrdenia.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top