EUR/GBP klesá pod 0,8750 pri slabosti eura

EUR/GBP mierne býčí blízko 0,8535

V minulom týždni sa kurz EUR/GBP pokúsil dosiahnuť nové maximá, ale nepodarilo sa mu to. Teraz sa pár vrátil pod úroveň 0,8750 pri zjavnom oslabení eura. Zároveň je to aj znak sily libry šterlingov (GBP), ktorá posiela pár nižšie.

Ekonomický kalendár na tento týždeň je v súvislosti s eurom a GBP veľmi riedky. V dôsledku toho bude v prvej polovici týždňa zaznamenaný len malý pohyb. V druhej polovici týždňa sa však predstavia údaje o indexe PMI pre Spojené kráľovstvo a oblasť EÚ.

Podľa analytikov budú údaje PMI z EÚ vykazovať mierne zlepšenie. Na druhej strane sa očakáva, že údaje PMI zo Spojeného kráľovstva budú na rovnakej úrovni ako posledné údaje.

Očakáva sa zlepšenie PMI v EÚ

Okrem toho sa očakáva, že aj kompozitný PMI (EÚ) sa posunie k hodnote 46,9 z predchádzajúcej hodnoty 46,5. Podobne sa očakáva, že aj PMI v oblasti výroby a služieb sa zvýši.

Pokiaľ ide o Spojené kráľovstvo, PMI od spoločnosti S&P Global sa bude pravdepodobne pohybovať na úrovni 48,7, čo je hodnota z minulého mesiaca. Pokiaľ ide o zložku služieb, bude sa tiež pohybovať okolo 49,5. Okrem toho bude výrobná časť PMI na úrovni približne 45,0 z predchádzajúcej hodnoty 44,8.

Ak sa pozrieme na dnešnú výkonnosť eura voči ostatným menám, zdá sa, že euro najviac stratilo voči JPY. V istom zmysle môžeme povedať, že oslabenie EUR je širšie & možno ho pozorovať na viacerých pároch.

Hoci EUR/GBP v pondelok a utorok vykazoval slabosť, stále sa nachádza nad dlhodobým SMA (200). To je znakom toho, že EUR zostáva napriek krátkodobej slabosti dobre obchodovateľné.

V skutočnosti sa EUR/GBP len pred týždňom dotkol úrovne 0,8766, čo predstavuje 6-mesačné maximum. Takže aj keď EUR/GBP vykazuje krátkodobú slabosť, nemali by sme zabúdať na dlhodobý trend.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top