EUR/GBP klesajúci trend sa rozširuje nad 0,87 na základe slabého PMI

EUR/GBP mierne býčí blízko 0,8535

Korekčná vlna na páre EUR/GBP sa ďalej zintenzívnila, keď pár dokonca prekonal úroveň podpory 0,87. Stalo sa tak v čase, keď PMI eurozóny za mesiac október bol oveľa horší, než sa predpokladalo.

Za udržiavanie a zverejňovanie PMI pre oblasť eurozóny sú zodpovedné HCOB a S&P Global. Podľa týchto údajov dosiahol PMI v EÚ (výroba) za október hodnotu 43, pričom minulý mesiac sa jeho hodnota pohybovala okolo 43,4. Hráči na trhu pôvodne predpokladali, že hodnota za október bude 43,7, ale skutočná hodnota mala rozdiel -0,7.

PMI v EÚ za október klesol na 47,8

Rovnako ako v prípade výrobného sektora, aj PMI EÚ pre sektor služieb klesol na 47,8 oproti minulomesačnej hodnote 48,7. Celkovo PMI za výrobný sektor a sektor služieb naznačuje, že hospodárska aktivita v Európskej únii klesá.

Podľa odborníkov je skutočným dôvodom slabých údajov PMI z Európy politika ECB. ECB v krátkom čase zvýšila úrokové sadzby v regióne z historického minima na 4,5 %. To všetko sa dialo s cieľom dosiahnuť dvojpercentnú infláciu v eurozóne.

Podľa Commerzbank sa veľmi očakáva, že Európska centrálna banka predstaví revíziu hospodárskeho výhľadu EÚ smerom nadol. V minulomesačnej prognóze ECB uviedla, že EÚ sa nedostane do recesie.

Ak však úroková miera v Európskej únii zostane na zvýšenej úrovni, možnosť, že nedôjde k recesii, bude veľmi ťažká.

Slabý kurz EUR/GBP je zatiaľ spôsobený najmä slabými údajmi prichádzajúcimi z Európskej únie. Hoci údaje zo strany Spojeného kráľovstva tiež nie sú až také skvelé, stále sú lepšie ako tie, ktoré vidíme z EÚ.

Graf D1 EUR/GBP ukazuje, že úroveň 0,87500 zostáva dôležitou zónou odporu. Na strane poklesu máme zónu podpory 0,86500, za ktorou nasleduje úroveň 0,8600.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top