EUR/GBP sa obchoduje blízko 0,8670, pozornosť sa presúva na prejav Lagardeovej

EUR/GBP mierne býčí blízko 0,8535

EUR/GBP pokračuje v býčom zostupe už tretí deň po sebe a naposledy sa obchodoval na úrovni 0,8670. Dôvodom býčieho impulzu na páre EUR/GBP môžu byť zvesti, že BoE teraz dokáže lepšie zvládnuť dôsledky vyplývajúce z vysokých úrokových sadzieb.

Bank of England má zatiaľ po zvýšení základnej úrokovej sadzby na približne 5,25 % prestávku. BoE tak urobila v snahe zabrániť prípadnému spomaleniu hospodárskeho rastu. Okrem toho chce Bank of England tiež počkať a zistiť, aký vplyv budú mať úrokové sadzby na hospodárstvo Spojeného kráľovstva.

Revízia minimálnej mzdy smerom nahor

V ďalšom období sa očakáva vysoká volatilita britskej libry, keďže britské ministerstvo financií oznámi revíziu minimálnej mzdy smerom nahor. Zároveň sa očakáva, že FM Spojeného kráľovstva odmietne aj akékoľvek zníženie daní.

A ak sa pozrieme na index PMI (UK) od spoločnosti S&P Global, septembrové čítanie bolo na úrovni 44,3, zatiaľ čo minulomesačné čítanie bolo 44,2. Podľa trhových prognóz sa očakávalo, že PMI v Spojenom kráľovstve zostane na rovnakej úrovni.

Ak sa pozrieme na druhú stranu, trhy sú 50 na 50, pokiaľ ide o akúkoľvek novú zmenu politiky zavedenú ECB. Trhy sa domnievajú, že inflácia v Európskej únii je stále nad cieľovou hodnotou banky, čo znamená vyššiu pravdepodobnosť recesie v EÚ.

Vzhľadom na to teraz investori pozorne sledujú všetky nové vyhlásenia alebo ukazovatele, ktoré poskytnú prehľad o tom, čo si ECB myslí!

Dôležitým ekonomickým ukazovateľom zo strany EÚ bol nemecký index PMI, ktorý oproti minulomesačnej tlači vykázal ďalší pokles. Podobne sa nezmenila ani miera nezamestnanosti a PMI eurozóny, čo znamená, že ani v tomto smere nedošlo k zlepšeniu.

Pri pohľade do budúcnosti budú trhy sledovať zostavu prejavov členov a predstaviteľov ECB.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top