EUR/JPY sa obchoduje nad 156 bez jasného smeru

Eurjpy zostáva vo fáze konsolidácie

Zdá sa, že EUR/JPY chýba smer, keďže sa striedajú medvedie a býčie trendy. Pár sa zatiaľ obchoduje nad úrovňou 156 po tom, ako sa zotavil zo strát z minulého dňa.

Najlepším termínom na opísanie súčasnej cenovej akcie EUR/JPY je „konsolidácia“. Podľa analytikov akýkoľvek vyšší pohyb z konsolidačného pásma pošle EUR/JPY vyššie na úroveň okolo 158,65. Ďalším cieľom je úroveň 159,76, ktorá je zároveň maximom z 30. augusta.

160,00 zostáva dôležitou úrovňou odporu

Ak býci na EUR/JPY zdolajú všetky tieto úrovne odporu, ďalším cieľom bude 160,00, čo je tiež dôležitá zóna odporu. Od súčasnej ceny je zóna 160,00 vzdialená viac ako 350 pipov, čo naznačuje, že býčí cieľ je založený na optimizme.

Naopak, šance na pohyb nadol má aj EUR/JPY, pričom najbližší support sa nachádza na úrovni 156,00 a následne 155,50. Potom tu máme ešte 154,34, čo je minimum z 3. októbra a zároveň mesačné minimum pre tento pár.

Akákoľvek medvedia korekcia na EUR/JPY pošle pár nižšie k týmto úrovniam. Okrem toho musíme vziať do úvahy aj to, že intervencia BoJ môže tiež zohrať úlohu v smerovaní EUR/JPY.

Japonsko vo všeobecnosti nebude spokojné s oslabovaním JPY voči EUR, ku ktorému môže dôjsť, ak sa EUR/JPY pohne vyššie. Akonáhle teda kurz EUR/JPY prekročí určitú hranicu, BoJ opäť intervenuje na trhoch, aby podporila japonský jen.

Z dlhodobého hľadiska je predikcia pre EUR/JPY pozitívna, pokiaľ sa bude obchodovať nad SMA 200 na denných grafoch. V súčasnosti sa SMA 200 nachádza v blízkosti úrovne 149,72, čo znamená, že dlhodobé smerovanie EUR/JPY je napriek konsolidácii v najbližšom období už býčie.

V neposlednom rade bude kľúčovým hráčom, ktorý môže ovplyvniť aktuálnu cenovú akciu EUR/JPY, aj ECB. Jastrabie ECB bude favorizovať väčší rast EUR/JPY, zatiaľ čo holubičia ECB povedie k inému výsledku.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top