EUR/JPY sa pred zasadnutím BoJ obchoduje nad úrovňou 158

EUR/JPY sa pred zasadnutím BoJ obchoduje nad úrovňou 158

Očakávané zasadnutie Bank of Japan je už za rohom a zdá sa, že EUR/JPY sa zatiaľ drží svojich ziskov.

Dnes sa EUR/JPY dokázal priblížiť k úrovni 159, len aby zažil výpredaj, keďže obchody sa pripravujú na udalosť s vysokou volatilitou. EUR/JPY sa zatiaľ vymieňa na úrovni 158,26, pričom sa sústreďuje na nadchádzajúce rozhodnutie BoJ.

Fundamenty z eurozóny ukazujú pokles nemeckej inflácie. To znamená, že ECB si teraz môže dovoliť pozastaviť svoju kampaň na zvyšovanie sadzieb, keďže má konečne dôkaz o ochladení inflácie. Táto zmena bude pre ekonomiky EÚ, ktoré už teraz zápasia s problémami spôsobenými rekordnými úrokovými sadzbami, znamenať nový dych.

Jedinou medvedou správou pre jednotnú menu je však nemecký HDP za 3. štvrťrok, ktorý je stále záporný. Ale aj to je dobrá správa, vzhľadom na to, že tempo poklesu HDP nebolo také veľké, ako trh očakával!

Na druhej strane tu máme zasadnutie BoJ, ktoré zatieňuje všetky ostatné správy. Hlavnou témou je, ako sa po nedávnych udalostiach zmení politika JCB. Podľa trhov sa po zasadnutí BoJ jen posilní, čo je hlavným dôvodom, prečo EUR/JPY zažíva určité výpredaje.

Ak obrátime pozornosť na grafy, časový rámec D1 EUR/JPY ukazuje, že cenová akcia sa napriek nedávnemu výpredaju stále nachádza nad mrakom Ichimoku. Ak však EUR/JPY nezmení smer, klesne na úroveň 157,69, ktorá sa nachádza vo vnútri mraku.

Predtým je prítomná aj úroveň 158, ktorá je

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top