Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:05 pm

EUR/USD klesá na 1,0850, sústredíme sa na vyjadrenia Fedu

Eur/Usd zostáva negatívny pod 1,0950

Pár EUR/USD, ktorý je označovaný aj za najlikvidnejší menový pár, stratil pred očakávaným prejavom FEDu na svojej sile. V dôsledku toho pár euro dolár klesol na úroveň 1,0850, zatiaľ čo pred niekoľkými hodinami sa obchodoval nad úrovňou 1,0930.

V posledných dňoch sa rizikový sentiment zlepšil, ale americký dolár stále preukazuje svoju odolnosť voči ostatným devízovým menám. Okrem toho sa zvyšujú aj výnosy dlhopisov, čo na pár euro/dolár výrazne dolieha.

EUR/USD odmietol 100 SMA

Technický graf EUR/USD ukazuje, že býkom dochádza para! Keď sa EURO/DOLÁR dotkol úrovne 100 SMA, objavil sa prudký predajný tlak, ktorý spôsobil, že pár stratil smer v blízkosti úrovne 1,0930. Okrem toho aj sklon 20 SMA začal vykazovať tlak smerom nadol spolu s ukazovateľmi hybnosti, ktoré vykazovali medvedí odtlačok.

A ak sa pozrieme na 4-hodinový graf EUR/USD, ten tiež naznačuje medvediu hybnosť, čo je zlá správa pre EURO, ale dobrá pre USD. Podobne aj kurz EURO/USD nevykazuje žiadnu výraznú hybnosť ani jedným smerom, ak sa pozrieme na 20 SMA.

Na základe dostupných informácií sú úrovňami podpory pre pár EUR/USD 1,0835, po ktorých nasleduje 1,0790 a potom 1,0740. Na strane rastu sú najbližšími a dôležitými úrovňami odporu 1,0930 a potom 1,0960. Ak sa páru EUR/USD podarí vystúpiť nad 1,0960, ďalšia zóna odporu sa bude nachádzať v blízkosti 1,1005.

V súčasnosti sa pozornosť presunie od technických pohybov, keďže všetky oči sa budú upierať na podujatie Fedspeak. Trhy si už uvedomujú, že vysoké úrokové sadzby sa nikam neposunú, čo je pre americký dolár býčie. Ak však nedávne podujatie Fedspeak naznačí niečo iné, než sa očakáva, EUR/USD môže opäť pokračovať v raste.

Pravdepodobnosť dlhodobo vysokých úrokových sadzieb je veľmi reálna, čo znamená, že USD v krátkodobom až strednodobom horizonte získa na sile.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top