Aktualizované 10 októbra, 2023 o 11:50 am

EUR/USD klesá na 1,700 na pozadí posilňovania DXY

Eur/Usd zostáva negatívny pod 1,0950

Kurz EUR/USD sa počas pondelňajšej seansy zotavil, ale jeho zotavovanie sa skončilo, keď dolárový index (DXY) opäť získal na sile. Náhly nárast DXY poslal EUR/USD nižšie do blízkosti úrovne 1,0700.

Hoci sa páru podarilo nájsť dno v blízkosti úrovne 1,0705, od úrovne 1,0700 ho stále delí len 5 pipov. Neudržanie úrovne 1,0700 otvorí brány k úrovniam 1,0675, 1,0650 a 1,0600.

Podľa odborníkov možno cenovú akciu EUR/USD vysledovať v súvislosti s blížiacim sa rozhodnutím ECB a nedávnymi údajmi o inflácii v USA. Fundamentálny prehľad vykresľuje nejasný obraz Európskej únie, zatiaľ čo údaje o inflácii naznačujú zlepšenie v americkej ekonomike.

Graf D1 EUR/USD poukazuje na medvedie momentum

Pri pohľade do budúcnosti je na páre EUR/USD väčšie riziko väčšieho tlaku smerom nadol, ktorý ho pošle nižšie k úrovni 1,0685, čo je zároveň septembrové minimum. Na dennom grafe sa zdá, že EUR/USD je orientovaný smerom nadol, keďže sa obchoduje pod líniami MA (kĺzavého priemeru).

Najmä 20 SMA, ktorý zvýrazňuje krátkodobú hybnosť, sa naďalej obchoduje pod veľkými líniami MA, čo je medvedie znamenie. Väčšina technických ukazovateľov sa zároveň zmenila na medvedie bez krátkodobých náznakov vyčerpania. To opäť naznačuje ďalší pokles páru EUR/USD.

Na 4-hodinovom grafe EUR/USD sa momentálne nachádza len o niečo vyššie ako 20 SMA. Okrem toho je aj 20 SMA plochá, čo je náznakom meniaceho sa momentu hybnosti na 4-hodinovom časovom rámci. Dlhšie MA navyše naďalej vykazujú medvedí sklon, čo pre býkov na EUR nie je dobré.

Po zvyšok víkendu sa budú pozorne sledovať úrovne podpory v blízkosti 1,0685 a 1,0640. V prípade akéhokoľvek pohybu pod tieto úrovne bude ďalšou dôležitou úrovňou 1,0595.

Na strane rastu budú trhy pozorne sledovať zóny odporu na úrovni 1,0720 a 1,0755. V prípade silnejšieho býčieho impulzu by sa EUR/USD mohol dokonca zamerať na úroveň 1,0790.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top