Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:24 pm

EUR/USD zostáva v defenzíve blízko 1,1250 na pozadí zotavovania dolára

EUR/USD zostáva v defenzíve blízko 1,1250 na pozadí zotavovania dolára

Pár EUR/USD sa pohybuje tesne pod zónou odporu 1,1250, keďže pokračuje v odpútavaní sa od maxím z februára 2022. Pár EUR/USD je zatiaľ pod tlakom, keďže na trh sa po období silného výpredaja vrátili býci amerického dolára.

Ak sa pozrieme na ukazovateľ RSI na grafe EUR/USD h4, tlačí sa blízko hodnoty 80, čo naznačuje prekúpené podmienky, ale aj silu eura. Ak teda uvidíme technickú korekciu, najbližšou úrovňou podpory bude 1,1 200, po ktorej budú nasledovať úrovne 1,160 a 1,150. Potom bude ďalšou dôležitou zónou podpory, ktorú budú euroví býci brániť, úroveň 1,120, ktorá je zároveň hornou hranicou regresného kanála.

Dôležitými zónami zostávajú 1,1270 a 1,1300

Ak sa pozrieme smerom nahor, býci na páre EUR/USD budú čeliť zóne rezistencie 1,1240 a následne 1,1270. Pri pohľade do budúcnosti je dôležitá aj úroveň rezistencie 1,1300, kde sa pravdepodobne nachádza veľa čakajúcich predajných objednávok.

Zatiaľ naposledy bolo vidieť, že EUR/USD trochu ustúpil z maxima na úrovni 1,1244, čo je jedna z jeho najvyšších úrovní za posledných 12 mesiacov. Hoci pár trochu ustúpil, stále zostáva podporovaný nad zónou 1,1200.

Po zverejnení indexu spotrebiteľských cien (CPI) sa výpredaj USD zintenzívnil, po ktorom nasledoval PPI, ktorý tiež vykázal medziročný nárast len o 0,1 %.

Na základe ekonomických fundamentov prevláda na trhoch medvedia téma USD, ale v rámci vyberania ziskov môžeme vidieť určité krátkodobé posilnenie.

V poslednom čase niektorí členovia Fed-u hovorili o potrebe pokračovať v politike sprísňovania. Situácia v teréne sa však radikálne zmenila, čo pomôže páru EUR/USD zostať býčím v strednodobom a dlhodobom horizonte.

Júlové zasadnutie nás privedie k ďalšiemu zvýšeniu sadzieb, ktoré bude v rozpore s tým, čo si trh želá, ale už je v ňom započítané. Teraz je skutočnou otázkou, čo nás čaká po júlovom zasadnutí a zápisnica zo zasadnutia to práve odhalí!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top