Eurjpy sa pred očakávaným zasadnutím Ecb mení na medvediu

EUR/JPY sa pred zasadnutím BoJ obchoduje nad úrovňou 158

Kurz EUR/JPY sa v stredu zmenil na medvedí a naposledy sa obchodoval na úrovni 140,61. Vzhľadom na to, že pár euro a japonský jen dosiahol v ten istý deň maximum na úrovni 144,98, obchodovanie na úrovni 140,61 naznačuje veľký medvedí tlak.

Celkovo pár EUR/JPY počas vnútrodenného obchodovania stratil -2,34 % v dôsledku zhoršujúcej sa fundamentálnej situácie a poklesu akcií európskych bánk.

Podľa odborníkov sa trh obáva nákazy v bankovom sektore Európy. To spôsobilo pokles eura voči ostatným menám vrátane JPY. Okrem toho od podpory Credit Suisse odstúpil aj významný investor!

ECB bude s veľkou pravdepodobnosťou akomodačná

Pád SVB bol očakávanou udalosťou pre všetkých vrátane Európskej centrálnej banky (ECB). Preto trh teraz očakáva, že ECB na nadchádzajúcom zasadaní zaujme akomodačný prístup.

Ekonómovia predtým predpokladali, že ECB na nadchádzajúcom zasadaní predstaví zvýšenie sadzieb o 50 bázických bodov. Malo sa tak bojovať proti inflácii obmedzením dopytu.

Teraz, keď sa bankový sektor dostal pod tlak, by však akékoľvek ďalšie zvýšenie sadzieb mohlo viesť k závažným dôsledkom.

Preto sa ECB na nadchádzajúcom zasadaní s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodne pre žiadne alebo veľmi malé zvýšenie sadzieb.

Ďalším faktorom, ktorý vyvíja medvedí tlak na EUR voči JPY, je teda skutočnosť, že ECB by počas zasadnutia nemusela zvýšiť sadzby.

Analytici Commerzbank už vyjadrili svoje obavy z toho, že riziko nákazy eura sa stalo veľmi vysokým.

Keď sa však pozrieme na Japonsko, tamojšia administratíva stále podporuje veľmi holubičiu politiku. Preto útek od eura k japonskému jenu nedáva zmysel. Zdá sa však, že trh teraz podporuje jen voči euru.

Preto sa domnievame, že nedávny výpredaj na páre EUR/JPY bude s najväčšou pravdepodobnosťou prinajlepšom krátkodobý.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top