Eurusd klesá pod 10600, pretože fondy sa presúvajú do amerického dolára

Eurusd Upside Očakáva sa na 4 Us Cpi Ing

Počas stredajšej seansy bol na páre EUR/USD zaznamenaný silný predaj. To zatlačilo pár pod úroveň podpory 1,0600, ktorá teraz bude pôsobiť ako odpor.

Výpredaj eura prichádza v čase, keď sa bankové akcie EÚ dostali pod silný tlak. To umožnilo americkému doláru posilniť sa voči európskej mene.

EUR/USD klesol o 200 pipov

Pár sa teraz obchoduje na svojich denných minimách, keď stratil takmer 200 pipov. Pred výpredajom sa EUR/USD obchodoval v blízkosti úrovne 1,0759 (denné maximum).

Denný graf EUR/USD naznačuje, že medvede z EÚ sú stále silné a ďalší pokles je veľmi pravdepodobný. Podobne medvediu grafiku tlačia aj známe technické ukazovatele – ukazovateľ RSI sa momentálne pohybuje okolo hodnoty 43, čo je medvedie vzhľadom na to, že 50 je prirodzená zóna.

A ak sa pozrieme na 20 SMA, euro a americký dolár ho už prekročili, čo naznačuje silnú prítomnosť predávajúcich. Pri pohľade do budúcnosti je teraz pár na ceste k napadnutiu úrovne 1,0550, kde sa nachádza 100 SMA.

Ak predajcovia eura 100 SMA prekonajú, ďalší support sa bude nachádzať na úrovni 1,0515. Ide o dôležitú úroveň, ktorá zodpovedá 50 % retracementu medvedieho pohybu zaznamenaného počas roka 2022.

Na 4-hodinovom grafe sa EUR/USD obchoduje pod všetkými hlavnými SMA a technické ukazovatele sa už dostali do prepredaného teritória.

Napriek tomu, že technické ukazovatele sa nachádzajú v prepredanom teritóriu, nič nenasvedčuje tomu, že by sa predajcovia eura vyčerpali alebo opustili trh.

Podľa odborníkov sa pod úrovňou supportu 1,0515 nachádza určitá významná koncentrácia stop lossov (SL). To znamená, že v prípade prekonania úrovne 1,0515 budeme svedkami ďalšieho poklesu.

Dôležité úrovne podpory pre EUR/USD sú zatiaľ 1,0515, 1,0450 a 1,0420. Podobne aj úrovne odporu pre EUR/USD sa nachádzajú na úrovni 1,0640 – 1,0650 a v blízkosti 1,0700.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top