Eurusd na chrbte blízko 11000 ako americký dolár získava silu

Eurusd na chrbte blízko 11000 ako americký dolár získava silu

Pár EUR/USD vykazuje známky slabosti a zdá sa, že počas rannej európskej seansy sa drží v blízkosti úrovne podpory 1,1000.

Celkovo je trhová strava veľmi zmiešaná, keďže sa zdá, že americký dolár si udržiava svoje nedávne oživenie. Pokiaľ ide o budúcnosť, na programe sú aj prejavy tvorcov politiky Fedu a predstaviteľov ECB.

EUR/USD zostáva na strane

Predtým sa páru EUR/USD nepodarilo uzavrieť nad úrovňou 1,1050 a počas americkej obchodnej seansy vykazoval ďalšie oslabenie. Povedať, že pár EUR/USD zostal na strane, by nebolo nesprávne.

Štvorhodinový graf EUR/USD ukazuje, že všetky hlavné ukazovatele sú naklonené smerom nadol. Najmä ukazovateľ RSI sa nachádza pod úrovňou 50, čo naznačuje slabosť EURO, ale silu USD.

Okrem toho sa EUR/USD obchoduje pod úrovňou 20 SMA a zdá sa, že sa blíži k úrovni 1,1000. Podľa odborníkov bude negatívny tón obklopujúci EUR/USD platiť dovtedy, kým sa bude obchodovať pod úrovňou 1,1030.

Ak však EURO preukáže silu a posunie pár EUR/USD nad úroveň 1,1050, bude to znamenie sily!

Z väčšej časti však zisky zostanú obmedzené, pokiaľ neprekonáme úroveň 1,1100. Ak sa však dostaneme na dennú uzávierku nad úroveň 1,1100, viedlo by to k výraznejšiemu býčiemu trendu v strednodobom horizonte.

Na druhej strane, uzavretie pod úrovňou 1,0970 by znamenalo väčší medvedí tlak a ďalšiu korekciu smerom nadol. V takom prípade budú ďalším dôležitým supportom pre pár EUR/USD úrovne 1,0930 a 1,0910.

Odborníci sa zatiaľ domnievajú, že EUR/USD bude vykazovať ďalšie oslabenie, keďže DXY vykazuje sľubný rast. Navyše, ak sa DXY podarí prekonať rezistenciu 101,50, znamenalo by to pre EURO ďalšie problémy.

Pokiaľ ide o budúcnosť, čaká nás správa o inflácii v USA a trh očakáva, že zostane stabilná. Ak však inflácia klesne, Fed bude mať menej dôvodov na zvyšovanie sadzieb, čo by bolo pre USD zlé!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top