Aktualizované 2 marca, 2023 o 12:24 pm

Eurusd otestuje úrovne 10660 a 105 Scotiabank

Eurusd Upside Očakáva sa na 4 Us Cpi Ing

Pár EUR/USD sa pokúsil predĺžiť zotavenie nad úroveň 1,08, ale nepodarilo sa mu to kvôli koncentrácii medveďov okolo tejto úrovne. A teraz sú tu ekonómovia Scotiabank s prognózou o ďalšom možnom smerovaní EUR/USD.

Podľa Scotiabank bude EUR/USD teraz testovať support na úrovni 1,0660, čo je zároveň pondelkové minimum. A ak sa táto úroveň neudrží, potom sa pár EUR/USD obráti ešte nižšie a zameria sa na úroveň podpory 1,05.

Táto prognóza Scotiabank prichádza v čase, keď USD získava pôdu pod nohami voči EUR, GBP a dokonca aj voči zlatu!

Zvýšenie sadzieb ECB o 50 bázických bodov je vysoko pravdepodobné

Ak sa pozrieme na fundamentálnu stránku, vysoké sadzby stanovené ECB tu zostanú aj napriek spomaleniu inflácie. V skutočnosti komentáre predstaviteľov ECB poukazujú na ďalšie sprísňovanie v najbližších mesiacoch.

Máme naplánovaný aj prejav Lagardeovej (prezidentky ECB). Podľa analytikov Lagardeová potvrdí, že na marcovom zasadnutí sa očakáva ďalšie zvýšenie sadzieb o 50 bázických bodov.

Podobne prezident ECB pravdepodobne naznačí aj zvýšenie sadzieb o 25 bázických bodov na ďalších zasadnutiach v závislosti od hospodárskych údajov.

Takže hoci zvyšovanie sadzieb tu zostane aj v roku 2023, ich presný rozsah sa pravdepodobne zmenší v dôsledku ochladenia inflácie.

Ak sa pozrieme na technickú stránku, mena euro vykazuje známky odmietnutia v blízkosti rezistencie na úrovni 1,08. Teraz je ďalším bezprostredným cieľom otestovanie úrovne 1,0660 a po nej sa nachádza podpora na úrovni 1,05.

Skrátka, euro čaká ďalší pokles, keďže americký dolár je pri silných údajoch o maloobchodných tržbách a inflácii na koni. Obe tieto ekonomické správy nie sú pre americké akcie dobrou správou, ale na devízovom trhu posilnia pozíciu USD.

Podobne aj šance na zníženie sadzieb v USA sú veľmi malé, minimálne počas roka 2023. Situácia by však mohla byť iná, keď vstúpime do roku 2024!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top