Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:46 pm

Eurusd Upside Očakáva sa na 4 Us Cpi Ing

Eurusd Upside Očakáva sa na 4 Us Cpi Ing

Podľa ekonómov ING získa EUR/USD pravdepodobne ďalší rast, ak sa ukáže, že jadrový index spotrebiteľských cien v USA dosiahne 0,4 %. Zároveň dodali, že pár EUR/USD bude poháňaný politickým rozhodnutím Fedu, teda jadrovou infláciou.

V skutočnosti by bolo úplne oprávnené tvrdiť, že investori sa musia pozerať skôr smerom k USA ako k eurozóne. Z Európy totiž neprichádzajú žiadne údaje s vysokou hodnotou, ale ekonomické správy z americkej strany sú naozaj dôležité.

Vzhľadom na údaje o inflácii, ktoré má v najbližších dňoch zverejniť zasadnutie Fed-u, je dôležité počkať na ich zverejnenie. ING sa však domnieva, že tieto údaje budú priaznivé pre európsku menu, a tak povedú k väčšiemu nárastu kurzu EUR/USD.

23 % šanca na zvýšenie sadzieb

Na otázku o možnosti zvýšenia sadzieb zo strany Fedu odpovedali, že je 23 % šanca, že sa tak stane zajtra. Nakoniec aj 23 % šancu možno úplne vylúčiť. Možno práve preto sme svedkami nerozhodnosti na devízových pároch založených na USD.

Ekonómovia ING sú pevne presvedčení, že šanca na akúkoľvek sadzbu zo strany Fedu je 0 %. V takom prípade pravdepodobne dôjde k rastu na pároch EUR/USD, USD/JPY a ďalších pároch.

Napriek týmto prognózam však zároveň vydali varovné stanovisko, keďže nadchádzajúce udalosti majú veľký význam. Je normálne, že páry ako EUR/USD vykazujú nerozhodnosť práve v čase zverejnenia. Na páre EUR/USD sa môže stať čokoľvek, od veľkého pohybu smerom nahor až po zvrátenie všetkého na najbližšom zasadnutí.

Podľa nášho názoru bude presné smerovanie EUR/USD jasné až 1-2 hodiny po zasadnutí amerického Fed-u

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top