Aktualizované 3 marca, 2023 o 10:46 am

Federáli obkľúčili majetok v hodnote 700 miliónov od spoločnosti Bankman Fried

Federáli obkľúčili majetok v hodnote 700 miliónov od spoločnosti Bankman Fried

Zdá sa, že problémy Sama Bankmana-Frieda sa ešte neskončili… Podľa najnovších správ mu bol zabavený majetok v hodnote približne 700 miliónov dolárov. Podľa súdneho spisu väčšinu tohto majetku tvorili akcie Sama Bankmana-Frieda.

Bankman-Fried bol kedysi významnou osobnosťou v oblasti kryptomien a pracoval v spoločnosti FTX. Teraz je však tá istá osoba obvinená z krádeže peňazí od zákazníkov FTX. Podľa obvinení použil peniaze na zaplatenie dlhov svojho hedžového fondu. Sam sa zatiaľ k týmto obvineniam z podvodu nepriznal a čaká ho súdny proces v októbri.

Akcie spoločnosti Robinhood v hodnote 525 miliónov USD

Podľa správ ministerstva spravodlivosti bola väčšina peňazí zabavených Samovi vo forme akcií spoločnosti Robinhood. Okrem toho sa na burze Binance nachádzali aj niektoré aktíva spolu s hotovosťou v rôznych bankách.

Celkovo majú zaistené akcie hodnotu približne 525 miliónov USD, čo je veľká suma, nech sa na to pozeráme akokoľvek. Okrem toho je otázne aj vlastníctvo týchto akcií medzi spoločnosťami BlockFi a FTX.

Len pred niekoľkými dňami došlo k ďalšiemu zabaveniu, pri ktorom úradníci zhabali 94,5 milióna dolárov v hotovosti v banke. Tento bankový účet bol spojený s jednou z dcérskych spoločností FTX na Bahamách.

Ďalších 7 miliónov dolárov ministerstvo spravodlivosti zabavilo aj z účtu spojeného so spoločnosťou Sam Bankman-Fried. Predtým bolo zhruba 50 miliónov USD zabavených z inej malej banky so sídlom vo Washingtone.

Zdá sa, že na skutočné začatie súdneho konania si budeme musieť počkať niekoľko mesiacov… A keďže Sam Bankman-Fried svoju vinu nepriznal, tento prípad zostane otvorený ešte pomerne dlho.

Medzitým je veľká šanca, že budeme svedkami ďalších konfiškácií súvisiacich so Samom Bankmanom-Friedom, FTX a dcérskymi spoločnosťami tejto spoločnosti.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top