Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:45 pm

Ftc žiada súd, aby zablokoval dohodu Microsoft Activision

Akcie Microsoftu vzrástli, keďže technologická spoločnosť najala Sama Altmana

Federálna obchodná komisia (FTC) prekvapivo požiadala americký súd, aby zablokoval prevzatie Activision Blizzard (herné štúdio) spoločnosťou Microsoft.

FTC požiadala o dočasné zablokovanie transakcie, aby sa zabezpečilo, že vláda bude môcť vyjadriť svoje stanovisko k tejto otázke. Prevzatie spoločnosti Blizzard spoločnosťou Microsoft má hodnotu 69 miliárd USD a predstavuje tak jednu z najväčších transakcií roku 2023.

Podľa FTC bude dohoda medzi Activision a Microsoftom dokončená v piatok. Skôr ako sa tak však stane, FTC žiada sudcu, aby ju dočasne zablokoval.

Strach z monopolu spoločnosti Microsoft

FTC sa na akvizíciu pozerá tak, že poskytne Microsoftu nespravodlivý vplyv. V skutočnosti by dokonca umožnila Microsoftu obmedziť obsah Activisonu na iných platformách, čím by odradila konkurenciu.

Jednoducho povedané, Microsoft by sa mohol pokúsiť sprístupniť obsah Activisionu len na Xboxe a iných platformách, ktoré vlastní Microsoft. To by poškodilo konkurenciu vrátane PlayStation od Sony.

FTC tiež dodala, že Microsoft by mohol dokonca zmeniť obchodné plány a operácie spoločnosti Activision, čím by jej umožnil prístup k obchodným informáciám citlivej povahy.

FTC je orgánom zodpovedným za presadzovanie protimonopolných zákonov a zdá sa, že to je hlavným problémom aj v tomto prípade. Podľa FTC bude mať táto dohoda vplyv aj na ďalšie konzoly vrátane Sony a Nintenda.

Len pred niekoľkými mesiacmi bola dohoda spoločnosti Microsoft o kúpe Activision schválená orgánmi EÚ, ale protimonopolné orgány Spojeného kráľovstva ju neschválili.

Teraz sa zdá, že aj americké orgány sú proti tejto transakcii a pred jej povolením chcú od Microsoftu určité záruky.

Po tejto správe akcie spoločnosti Activision klesli o 0,8 %, zatiaľ čo akcie Microsoftu vzrástli o 1,5 %. Podľa Microsoftu vítajú každú príležitosť, ktorá sa im naskytne, aby predložili fakty o svojom prípade.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top