Futures na americké akciové indexy pred Powellovým prejavom pozitívne

Obchodný deficit USA v novembri klesol o 2,0 %

Všetky hlavné futures na akciové indexy v USA sa pred očakávaným Powellovým prejavom, ktorý odznie neskôr dnes, vyvíjajú smerom nahor. Trh očakáva od Jeroma Powella nové podnety k tomu, ako dlho bude Fed udržiavať sadzby na týchto vysokých úrovniach.

Ich prejav Powella je naplánovaný tesne pred zasadnutím Ekonomického klubu vo Washingtone. A vzhľadom na to, že len pred niekoľkými dňami sme dostali silné správy o zamestnanosti, je menšia nádej, že sa Fed odkloní od svojej agresívnej menovej politiky.

Je menej pravdepodobné, že Fed zníži úrokové sadzby

Ak sa na celú situáciu pozrieme z teoretického hľadiska, je zrejmé, že Fed teraz s menšou pravdepodobnosťou prestane so svojou politikou zavádzania nového zvyšovania sadzieb každých niekoľko mesiacov.

Aby Fed zmenil svoj postoj, musí sa pozrieť na dve veci: infláciu a stav trhu práce v USA. V tomto smere teda potrebujeme nízku infláciu a slabý trh práce, aby Fed zmenil svoju súčasnú politiku.

A ak sa pozrieme na hlavné budúce indexy USA, na čele je e-minis Nasdaq 100. Dow e-minis vzrástol o 0,01 %, zatiaľ čo S&P 500 e-minis sa zvýšil o 0,13 %, teda približne o 5,25 bodu. Tieto nárasty sú však len určitým šumom pred Powellovým prejavom. A keď sa rozhliadneme okolo seba,

Podobne veľkú aktivitu sme zaznamenali aj v niektorých spoločnostiach, ako napríklad Microsoft Corp (MSFT), Boeing (BA) a Royal Caribbean (RCL). Technologický gigant Microsoft počas predburzovej obchodnej seansy vzrástol o 0,9 %.

Okrem toho vzrástli aj akcie spoločnosti Boeing (BA), a to o 1,1 %, keďže spoločnosť oznámila plán na zrušenie 2 000 pracovných miest. Tento proces zníži výdavky spoločnosti a zároveň zlepší aj jej ziskovosť.

A spoločnosť Royal Caribbean (RCL) sa chystá oznámiť svoj výsledok za 4. štvrťrok, ktorý by tiež mohol ovplyvniť jeden z hlavných amerických indexov.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top