Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:24 pm

Futures na Dow získavajú 0,2 % nahor, bankové zisky zostávajú v centre pozornosti

Dow Futures zostáva stabilný pred vydaním Q4 Gdp

Počas piatkovej seansy sa futures na americké akcie, ako napríklad Dow Futures, nezmenili, ale týždeň ukončili pozitívne. Odborníci toto správanie trhu spájajú s „pokojom pred búrkou“, keďže v najbližších dňoch budú zverejnené správy o hospodárskych výsledkoch viacerých amerických bánk za 2. štvrťrok.

Kontrakt Dow Futures si v piatok pripísal 70 bodov, čo zodpovedá rastu o 0,2 %. Podobne aj futures kontrakt S&P 500 stratil 1 bod, zatiaľ čo futures kontrakt Nasdaq 100 stratil 0,1 % (8 bodov).

Vo štvrtok bola väčšina amerických benchmarkových indexov po zverejnení správy o indexe spotrebiteľských cien vyššia. Údaje ukázali spomalenie inflácie, čo znamená zníženie sadzieb, ktoré v konečnom dôsledku pomôže akciovému trhu.

Hoci zvýšenie sadzieb tento mesiac je hotovou vecou, údaje o PPI pripravia pôdu pre neskoršie zníženie sadzieb. Teoreticky je to hlavný dôvod optimizmu na akciových trhoch.

Akciové indexy zostávajú prevažne pozitívne

Pozitívna nálada pomohla americkým akciovým indexom dostať sa do kladných čísel. Na začiatok, index DJIA vzrástol za deň o 1,9 %, zatiaľ čo index S&P 500 si pripísal 2,5 %.

NASDAQ Composite si zároveň pripísal 3,5 %, vďaka čomu je na ceste uzavrieť jeden z najlepších týždňov od začiatku marca.

Pri pohľade do budúcnosti sa teraz všetky oči sústreďujú na štvrťročnú výsledkovú sezónu, ktorá sa začína spoločnosťami JPMorgan, Citigroup, Wells Fargo atď. Väčšinou tak výsledky týchto firiem nemusia byť až také dobré vzhľadom na to, že trh s transakciami prechádza v týchto dňoch suchým obdobím.

Napriek všetkým negatívam však výsledky veľkých bánk pravdepodobne zostanú pozitívne, tempo rastu sa však môže trochu zastaviť.

Ak sa ukáže, že výsledky budú v súlade s očakávaniami, americké akciové indexy a indexy budúcnosti sa dostanú do kladných hodnôt a môžu ďalej rásť.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top