GBP/USD čelí odmietnutiu na úrovni 1,2100, keďže USD posilňuje

GBP/USD čelí odmietnutiu na úrovni 1,2100, keďže USD posilňuje

Počas utorkovej obchodnej seansy sa páru GBP/USD podarilo dotknúť úrovne 1,2100, aby bol opäť odmietnutý. V dôsledku toho pár prudko klesol a našiel podporu v blízkosti úrovne 1,2050.

K náhlemu posilneniu USD voči GBP došlo najmä v dôsledku vyššieho počtu otvorených pracovných miest v USA počas augusta. Ekonomický ukazovateľ z USA bol pre dolár pozitívny, a tak tlačil GBP/USD nižšie.

Technické grafy ukazujú, že cenová akcia GBP/USD sa nachádza v medveďom regresnom kanáli so stredom v blízkosti úrovne 1,2100. Ak sa teda páru podarí udržať nad úrovňou 1,2100, posun k 1,2150 sa stane realitou.

GBP/USD čelí prekážkam

Po úrovni 1,2150 tu máme ešte 1,2175, ktorá sa zhoduje s 20 SMA, a potom úroveň odporu 1,2200. Avšak 1,2200 je ešte dlhý príbeh, pretože pred ňou je veľa prekážok!

Druhým scenárom je neúspech GBP/USD pri raste a prekonanie úrovne 1,2100, čo naznačuje medvedí posun páru. V tomto prípade bude support prítomný na úrovni 1,2050, ktorá sa zároveň nachádza na dolnom konci regresného kanála. Ak sa úroveň 1,2050 neudrží, potom budú musieť býci GBP brániť úroveň 1,200.

Pár GBP/USD zatiaľ pokračuje v medveďom zostupe a už dosiahol svoju najnižšiu úroveň, ktorá bola zaznamenaná počas marca 2023. Technické ukazovatele GBP/USD navyše krátkodobo tlačia aj podmienky prepredanosti.

Napriek všetkým prepredaným údajom však rizikový sentiment nepodporuje žiadny býčí postup na páre GBP/USD. V tomto smere je teda šanca na akúkoľvek technickú korekciu veľmi malá.

Pohľad na britský akciový trh ukazuje, že nálada je prevažne pozitívna, keďže index FTSE 100 počas dňa vzrástol už o 0,4 %. To naznačuje, že nálada na trhu je teraz v porovnaní s niekoľkými poslednými dňami a týždňami o niečo pozitívnejšia.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top