GBP/USD pravdepodobne nájde podporu v blízkosti 1,2037 – MUFG

GBP/USD stabilný nad 1,2650 na pozadí rozhodnutia Boe

Zasadnutie BoE je už za rohom (zostáva niekoľko dní) a zdá sa, že analytici MUFG prišli s prognózou pre GBP/USD.

Podľa MUFG pár GBP/USD pravdepodobne klesne a podporu nájde v blízkosti úrovne 1,2037. Pokiaľ ide o dôvod tejto medvedej prognózy, MUFG uvádza slabú hospodársku aktivitu v Spojenom kráľovstve.

Dodali, že údaje prichádzajúce zo Spojeného kráľovstva sa naďalej zhoršujú a ich koniec je v nedohľadne. Preto by nemalo byť prekvapením, ak súčasnú ekonomickú situáciu krajiny uzná aj BoE.

Ekonomické údaje Spojeného kráľovstva zostávajú slabé

Mzdy v Spojenom kráľovstve budú zároveň v dôsledku podmienok na trhu práce ďalej klesať. Nižšie mzdy v istom zmysle pomôžu kontrolovať aj infláciu, nezabúdajme však, že povedú aj k nižšiemu výkonu ekonomiky.

Preto sa MUFG domnieva, že prognóza zníženia sadzieb o 25 bázických bodov je len východiskom. Podľa nich bude skutočné zníženie sadzieb zavedené BoE do konca tretieho štvrťroka 2024 oveľa vyššie.

Ak bude nadchádzajúce zasadnutie BoE menej jastrabie, pošle to výnosy britských dlhopisov nižšie, keďže sa blíži koniec roka 2023. To je teda ďalší faktor, ktorý bude nútiť GBP k nižším výnosom.

Vzhľadom na toto pozadie dáva zmysel, aby sa menový pár libry a dolára obrátil smerom nadol a našiel podporu v blízkosti úrovne 1,2037. Keďže táto úroveň je zároveň minimom z októbra 2023, udrží predávajúcich a poslúži ako základňa pre kupujúcich.

Ďalšou úrovňou je 1,2000, ktorá je tiež hlavnou zónou podpory. V skutočnosti bude dôležitejšia ako úroveň 1,2037 a je tiež vzdialená 37 pipov.

Býčie prekvapenie zo strany BoE (Bank of England) však znamená, že GBP posilní voči svojim partnerom, ako je dolár a euro.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top