Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:21 pm

GBP/USD sa dotkol 10-dňového minima na úrovni 1,2800 na pozadí posilnenia USD

GBP/USD sa obchoduje s býčím zaujatím blízko 1,275

Pár GBP/USD obnovil desaťdňové minimá a naposledy sa počas americkej seansy pohyboval okolo úrovne 1,2800. Hoci sa pár z miním trochu zotavil, stále sa nachádza v medveďom teritóriu v prostredí širšej sily amerického dolára.

Úroveň 1,2870 na grafe GBP/USD sa zároveň zhoduje s úrovňou 50 % fib retracementu. Okrem toho sa v jej blízkosti nachádza aj 100 SMA, čo z nej robí dôležitý otočný bod. Ak sa úroveň 1,2870 potvrdí ako rezistencia, ďalším cieľom medveďov na GBP/USD bude 1,2800 a následne 1,2700.

Ak sa pozrieme na druhý scenár (býčí), GBP/USD môže predĺžiť zotavenie a dosiahnuť úroveň rezistencie 1,2900. Ak bude táto úroveň prekonaná, ďalšou zastávkou pre býkov na GBP bude 1,2930 a následne 1,300, kde sa nachádza aj 50 SMA. K prelomeniu nad 1,300 však dôjde len v prípade, že GBP/USD vytvorí stabilnú základňu nad úrovňou 1,2870.

GBP/USD zostáva v krátkodobom horizonte medvedí

Ak sa pozrieme na krátkodobý vývoj, trend GBP/USD je medvedí, keďže naďalej uzatvára nižšie už piaty deň po sebe. V skutočnosti pár libra/dolár uzavrel pod úrovňou 1,2850 vôbec prvýkrát za posledných 10 obchodných dní.

Ak sa pozrieme na fundamentálny front, americké ministerstvo práce odhalilo pokles prvých žiadostí o podporu v nezamestnanosti o 228 000. Ide o jedno z najnižších čítaní, a tak dodáva americkému doláru silu.

O niečo skôr sme sa dočkali aj údajov o maloobchodných tržbách zo Spojeného kráľovstva, ktoré počas júna poskočili o 0,7 %. Tento údaj bol oveľa lepší, než očakávali analytici, keďže tí predpokladali nárast len o 0,2 %.

Britský minister financií medzitým jasne povedal, že sa musia vyhnúť neuváženému míňaniu a že ekonomika sa nachádza v rozhodujúcej fáze. Dodal, že nedávne údaje o inflácii ukazujú, že plán skutočne funguje.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top