Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:22 pm

GBP/USD sa obchoduje blízko 1,3100, keďže americký dolár vykazuje slabosť

GBP/USD stabilný nad 1,2650 na pozadí rozhodnutia Boe

Počas európskej obchodnej seansy sa pár GBP/USD obchodoval v blízkosti úrovne 1,3100, keďže americký dolár sa snaží nájsť svoj smer. USD zostáva slabý napriek opatrnému prístupu trhu, čo nám napovedá, že šance na zmenu kurzu Fedu sa mnohonásobne zvýšili.

Pri pohľade do budúcnosti je pravdepodobné, že Bank of England zostane pri zvyšovaní sadzieb, zatiaľ čo Fed sa od tejto politiky pravdepodobne odkloní. Z fundamentálneho hľadiska je teda GBP/USD v najbližšom období pripravený na býčí impulz.

GBP/USD: 1,3150 a 1,3200 sú dôležité úrovne odporu

GBP/USD sa obchoduje vnútri stúpajúceho regresného kanála, v ktorom je najbližšou úrovňou podpory 1,3100. Ak teda pár libra/dolár na 4-hodinovom grafe uzavrie pod 1,3100, korekcia sa pravdepodobne rozšíri na 1,3060. To je stredná úroveň stúpajúceho kanála a pravdepodobne umožní ukazovateľom vzdialiť sa od prekúpených podmienok.

Ak bude stredná úroveň regresného kanála prerazená, výpredaj GBP sa rozšíri a potom povedie pár k úrovni 1,3120.

Ak sa pozrieme na opačnú stranu, najbližšia rezistencia pre pár GBP/USD sa nachádza na úrovni 1,3150, po ktorej nasledujú úrovne 1,3200 a 1,3260.

Napriek krátkodobým výpredajom na páre GBP/USD pokračuje tento pár vo svojom býčom momente a počas štvrtkovej seansy dokonca získal 150 dní. Vďaka tomu je to už šiesty deň v rade, keď býci GBP udržali pár v býčom teritóriu.

Americký dolár (USD) zostáva pod predajným tlakom po tom, čo údaje UBLS ukázali nárast indexu PPI o 0,1 %, čo je znakom spomalenia inflácie. Hoci je to dobré pre americkú ekonomiku a akciový trh, USD by to oslabilo voči jeho partnerom, ako je GBP.

Predseda OBR medzitým nedávno hovoril o tom, že inflácia sa hlboko zakorenila v ekonomike a bude si vyžadovať ďalšie kroky zo strany BoE.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top