Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:23 pm

GBP/USD vyskočil nad 1,2850, keďže sa zlepšuje riziková nálada

GBP/USD čelí odmietnutiu na úrovni 1,2100, keďže USD posilňuje

Pár GBP/USD sa momentálne teší býčiemu impulzu a po prekonaní rezistencie 1,2850 je na ceste k úrovni 1,2800. Pozitívna riziková nálada nasledovaná rastúcimi americkými akciami dnes pomohla páru získať rast.

Okrem toho nadchádzajúce rozhodnutie Fed-u o úrokových sadzbách tiež brzdí rast amerického dolára. Aj to pomáha britskej libre získať prevahu nad zelenou bankovkou.

Kupujúci GBP/USD zostávajú váhaví

Štvorhodinový graf GBP/USD odhaľuje zaujímavé technické údaje, ak sa pozrieme na ukazovateľ RSI. Spočiatku sa ukazovateľ zotavil a dotkol sa hranice 50, len aby ustúpil späť na úroveň 40. To naznačuje, že napriek oslabeniu amerického dolára v najbližšom období býci na GBP/USD stále váhajú, či sa majú pustiť do všetkého.

Najbližšou dôležitou rezistenciou pre GBP/USD je úroveň 1,2800, kde sa nachádza aj 200-percentný SMA. Ak teda GBP/USD uzavrie pod touto úrovňou, ďalšou pravdepodobnou zastávkou pre medvede bude 1,2750 a následne 1,2730.

Na druhej strane sa ako silná rezistencia ukazuje úroveň 1,2870, ktorú bude za súčasných okolností ťažké prekonať. Ak sa však býkom podarí premeniť ju na support, potom ďalšou zastávkou pre býkov na GBP bude úroveň 1,2900 a následne 1,2930.

Počas utorňajšej rannej obchodnej seansy sa páru GBP/USD podarilo dotknúť úrovne 1,2870, lenže potom stratil dynamiku. Ak sa teda pozrieme na túto cenovú akciu, potom by úroveň 1,2800 mohla byť úrovňou, na ktorej uvidíme výraznejší výpredaj na tomto páre.

Inde optimizmus týkajúci sa čínskeho stimulačného balíka rastie, čo zelenej bankovke sťažuje hľadanie dostatočného dopytu. To je ďalší dôvod, prečo sa páru GBP/USD podarilo vrátiť zo svojej 7-dňovej série strát.

Pokiaľ ide o budúcnosť, na GBP/USD bude mať veľký vplyv nadchádzajúce zasadnutie Fed-u. Zasadnutie FOMC totiž udá tón páru libra/dolár a napovie nám, čo sa bude diať ďalej.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top