Gbp/Usd získava späť rukoväť 1,2700 pred Bailey

GBP/USD stabilný nad 1,2650 na pozadí rozhodnutia Boe

Pár GBP/USD sa opäť vrátil na rukoväť 1,2700 a dostal sa do kladných hodnôt. Tento vývoj nastal v dôsledku zlepšenia nálady na trhu, čo viedlo k predaju USD a nákupu GBP.

Okrem toho hlavnou udalosťou pre GBP/USD je výpoveď Baileyho (guvernéra BoE). Tá vrhne toľko potrebné svetlo na to, čo možno očakávať od menovej politiky centrálnej banky.

1,28 je ďalšia úroveň odporu

Trend GBP/USD je zatiaľ býčí, keďže sa už pohodlne nachádza nad úrovňou 1,27. Nasledujúcou relevantnou rezistenciou je 1,2750, ktorá sa zároveň zhoduje so stredovou líniou býčieho kanála. Ak sa páru podarí uzavrieť nad ňou, ďalšou sledovanou úrovňou bude 1,2800 a následne 1,2820.

Druhým scenárom je prelomenie supportu 1,2700, kde sa nachádza aj 100 SMA. V tomto prípade bude na karte opätovná návšteva úrovne 1,2650, po ktorej bude nasledovať ďalšia rezistencia na úrovni 1,2600.

Pokiaľ ide o britský akciový trh, na indexe FTSE 100 je to pokles. Sy, futures na americké akcie tiež poskytujú zmiešané signály, čo naznačuje, že trh zachováva opatrnosť.

Hlavnou udalosťou pre GBP/USD je výpoveď guvernéra BoE. Očakáva sa, že bude diskutovať o otázke vysokých úrokových sadzieb a ich vzťahu k finančnej stabilite Spojeného kráľovstva.

Guvernér BoE pravdepodobne potvrdí & obháji rozhodnutie centrálnej banky ponechať vysoké úrokové sadzby. Na decembrovom zasadaní BoE ponechala úrokové sadzby na rovnakej úrovni v dôsledku obáv z inflácie.

Ak teda Baileyová bude na výpovedi hovoriť o vyhliadkach na ďalšie zvyšovanie sadzieb, GBP/USD sa posunie o ďalšiu nohu vyššie. Na americkej strane diktujú smerovanie USD výnosy dlhopisov, keďže trhy sa pripravujú na údaje o inflácii.

A ak Baileyová počas výpovede naznačí zníženie sadzieb, poteší to britský akciový trh, ale nie až tak GBP.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top