Aktualizované 2 marca, 2023 o 12:22 pm

Gbpusd obchoduje pod 12050 uprostred Usd sily

GBP/USD čelí odmietnutiu na úrovni 1,2100, keďže USD posilňuje

Pár GBP/USD sa po zverejnení údajov o inflácii zo Spojeného kráľovstva a USA dostal na vedľajšiu koľaj. Údaje o inflácii zo Spojeného kráľovstva ukázali, že sa skutočne spomaľuje, čo bolo znamením, že vysoké úrokové sadzby tu nezostanú dlho.

Maloobchodné tržby zo strany USA medzitým ukázali, že sa síce spomaľujú, ale tempo je oveľa pomalšie. V dôsledku toho získal USD prevahu nad ostatnými menami vrátane GBP.

Celkovo sa GBP zmenila na medvediu, zatiaľ čo USD na býčiu – To vytvorilo ideálne podmienky na to, aby sa GBP/USD začal obchodovať v zápornom pásme! V čase písania tohto článku sa GBP/USD už obchodoval pod úrovňou 1,2050.

Indikátor RSI odhaľuje, že nás čaká ďalší pokles

Na 4-hodinovom grafe sa GBP/USD stále nachádza nad úrovňou 50 SMA, ale ukazovateľ RSI naďalej zostáva pod úrovňou 50. To naznačuje, že medvede si stále držia pôdu pod nohami a pred nami by mohlo byť viac poklesov.

Pri pohľade do budúcnosti je oblasť medzi 1,2075 – 1,2070 dôležitou oblasťou podpory. Tá istá oblasť totiž korešponduje aj so 61,8 % Fib retracementom a s 50-percentným SMA.

To znamená, že býci budú musieť túto úroveň sledovať – uzavretie pod ňou by znamenalo, že medvede majú navrch. Naopak, silné uzavretie nad úrovňou 1,2075 znamená, že býci na GBP sú opäť v hre. V prípade výraznejšieho rastu GBP/USD bude ďalším cieľom býkov oblasť okolo 1,2200.

Na záver možno povedať, že súčasný technický výhľad GBP/USD nám hovorí, že krátkodobý bias je medvedí a uzavretie pod úrovňou 1,2070 na 4-hodinovom grafe povedie k ďalšiemu poklesu.

Ďalším faktorom, ktorý vyvíja tlak na GBP/USD, je 3,8 % výnos 10-ročných amerických dlhopisov. Aktuálne sa výnosy nachádzajú na niekoľkoročných najvyšších úrovniach, a tak dodávajú americkému doláru silu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top