Gbpusd sa otáča pod 12300 a dosahuje 1 týždenné minimum

GBP/USD čelí odmietnutiu na úrovni 1,2100, keďže USD posilňuje

Zdá sa, že GBP/USD začal tento týždeň na medvedej vlne, keď po počiatočnom odraze skĺzol pod úroveň 1,2300. A odborníci sa domnievajú, že šance na nejakú rozumnú trakciu GBP/USD sú tiež veľmi ťažké, pokiaľ sa nezlepší nálada na trhu.

Investori sa väčšinou obávajú nárastu cien ropy. To podporí už aj tak vysokú infláciu smerom nahor a ešte viac utlmí spotrebiteľský dopyt.

Producenti OPEC+ sa predtým dohodli na zavedení obmedzenia ťažby ropy o približne 1 mil. barelov denne. To spôsobilo, že cena Brentu aj WTI poskočila nahor a obnovili sa obavy z veľmi vysokej inflácie.

Šanca na zvýšenie sadzieb Fedu 60 %

Ak by sme boli svedkami situácie na trhu, ktorá by podporovala prílev bezpečných prístavov, pridalo by to USD na sile. To znamená ďalšie problémy pre pár GBP/USD, ktorý už v súčasnej situácii zápasí s problémami.

V čase písania tohto článku sa futures na index Dow obchodovali o 0,3 % vyššie, zatiaľ čo futures na index S&P 500 boli za deň nižšie o 0,15 %.

Najväčšou správou je však nástroj CME Group FedWatch, ktorý teraz ukazuje 60 % pravdepodobnosť zvýšenia sadzieb Fedu. Ak sa to potvrdí, k úrokovej sadzbe pribudne ďalších 25 bázických bodov.

Z pohľadu budúcnosti nás čaká aj prieskum ISM PMI vo výrobnom sektore, ktorý poskytne výhľad na vstupnú infláciu. Ak sa inflácia podľa prieskumu PMI zvýši, pridá to na sile aj USD.

Očakáva sa tiež, že údaje o indexe platených cien sa zvýšia na 53,8 z predchádzajúcej hodnoty 51,3. A ak sa pozrieme na PMI, očakávania trhu sú 47,5, ale hodnota nad 50 zlepší rizikový sentiment.

Ak sa teda na páre GBP/USD potvrdí úroveň 1,2300 ako rezistencia, ďalšou zastávkou bude úroveň podpory 1,2260. Potom bude ďalšou úrovňou podpory pre GBP/USD 1,2230 a následne 1,2200.

Na druhej strane najbližšou rezistenciou je 1,2350 a potom nasleduje úroveň 1,2400. Ak GBP/USD prekročí úroveň rezistencie 1,24, ďalšou zastávkou bude 1,2420.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top