General Motors (GM) získava úverovú linku v hodnote 6 miliárd USD

General Motors (GM) získava úverovú linku v hodnote 6 miliárd USD

V stredu sa spoločnosti General Motors (GM) podarilo získať novú úverovú linku v hodnote približne 6 mld. Automobilka už odhadla, že v dôsledku štrajku odborov United Auto Workers príde o približne 200 miliónov USD.

Štrajk zamestnancov továrne sa začal 15. septembra a trvá už takmer 20 dní. Celkovo štrajk už zasiahol až 2 montážne závody General Motors a približne 20 stredísk „distribúcie dielov“.

Tým sa však štrajk nekončí, pretože stále existuje možnosť, že UAW rozšíri svoj štrajk na ďalšie továrne GM. Zatiaľ prebiehajú rokovania a vždy existuje možnosť, že sa tento proces zastaví. V takom prípade sa situácia vyostrí a GM bude musieť zaznamenať ďalšie straty.

GM čelí viacerým prekážkam

Uprostred toho všetkého sa GM úspešne podarilo získať úverovú linku v hodnote niekoľkých miliárd dolárov. Bude platiť do októbra 2024 a umožní GM získať likviditu.

Vďaka tejto úverovej linke plánuje General Motors ochrániť a zlepšiť svoju bilanciu, keďže trpí finančnými stratami spôsobenými štrajkom zamestnancov. Ak sa štrajk rozšíri aj do ďalších závodov, môže dokonca zastaviť výrobu pickupov a iných ziskových vozidiel GM.

Podľa dohody o likvidite bude musieť GM zabezpečiť likviditu v USA vo výške najmenej 2 mld. USD a globálnu likviditu vo výške 4 mld. Okrem toho dohoda obmedzí aj schopnosť GM predávať alebo zlučovať svoje aktíva, ako aj možnosť získať nový dlh.

Povedať, že GM pociťuje dôsledky štrajku zamestnancov, by bolo slabé slovo, keďže spoločnosť sa musela uchýliť k zabezpečeniu dodatočnej úverovej linky. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa štrajk oficiálne skončí a GM sa vráti k bežnej činnosti.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top