Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:49 pm

Generálny riaditeľ Credit Suisse naznačil dokončenie dohody s Ubs v pondelok

Generálny riaditeľ Credit Suisse naznačil dokončenie dohody s Ubs v pondelok

Ulrich Koerner (generálny riaditeľ Credit Suisse) nedávno poslal internú správu, ktorá naznačuje uzavretie transakcie s UBS. Od núdzového prevzatia Credit Suisse bankou UBS ubehlo už niekoľko mesiacov, ale dohoda ešte nebola dokončená.

Podľa posledných správ médií sa však zdá, že dohoda bude uzavretá v pondelok. Po uzavretí tejto dohody sa stane jedným z najväčších prevzatí vo finančnom sektore.

Dohoda prináša vzrušujúcu budúcnosť

Generálny riaditeľ dal jasne najavo, že pondelok povedie k ukončeniu významnej kapitoly v histórii banky. Bude to však aj začiatok vzrušujúcej a novej budúcnosti Credit Suisse.

V pondelok sa očakáva právne uzavretie uvedenej transakcie, čo bude míľnikom k zodpovedaniu mnohých otázok.

Na základe týchto dostupných informácií sa zdá, že najskorší termín uzavretia tejto transakcie je teraz stanovený v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní.

Švajčiarska vláda predtým tiež jasne uviedla, že je pripravená ponúknuť 9,96 miliardy USD (9 miliárd CHF) ako záruku pre UBS. Táto záruka švajčiarskej vlády umožní banke vyhnúť sa stratám vyplývajúcim z predaja aktív Credit Suisse. Akékoľvek straty, ktoré prekročia limit 5 mld. švajčiarskych frankov, však musí pokryť samotná UBS.

Keď sme požiadali Credit Suisse a UBS o vyjadrenie, neboli k dispozícii. Presnejšie povedané, UBS sa k tejto otázke odmietla vyjadriť. Podobne ani Credit Suisse nebola okamžite k dispozícii na odpoveď.

Z väčšej časti sa zdá, že UBS sa rozhodne pre predaj stratových operácií Credit Suisse iným finančným inštitúciám. To sa však môže uskutočniť až po uzavretí tohto megaobchodu medzi oboma bankami.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top