Goldman Sachs 35 pravdepodobnosť recesie v USA uprostred bankovej krízy

Goldman Sachs uvažuje o predaji svojej jednotky investičného poradenstva

Spoločnosť Goldman Sachs po nedávnych otrasoch v bankovom sektore zvýšila pravdepodobnosť recesie v USA. Podľa hlavného ekonóma spoločnosti je pravdepodobnosť recesie v USA teraz na úrovni 35 %.

Predtým banka predpovedala len 25 % pravdepodobnosť, že USA prejdú recesiou. Poukázali tiež na to, že neistota sa v krátkodobom horizonte zvýšila v súvislosti s napätím v bankovom sektore.

Goldman Sachs sa okrem toho podelila aj o svoj prieskum, podľa ktorého sa očakáva rast hrubého domáceho produktu na úrovni približne 1,2 %.

Len pred týždňom museli ukončiť činnosť približne 3 banky (Signature Bank, SBV a Silvergate Bank). Podobne má problémy aj švajčiarska banka Credit Suisse.

Podľa Goldman Sachs nedávne problémy v bankovom systéme zvýšili pravdepodobnosť hospodárskeho poklesu. Preto trh v súčasnosti očakáva, že Fed zastaví zvyšovanie sadzieb alebo sa vráti k ich menšiemu zvyšovaniu.

Ak sa pozrieme na nástroj FedWatch, existuje 75 % šanca, že Fed prinesie zvýšenie sadzieb o 0,25 bázického bodu. Naopak, existuje 25 % šanca, že Fed ponechá úrokovú sadzbu nezmenenú.

Predtým trh očakával, že Fed pristúpi k zvýšeniu sadzieb o 50 bázických bodov, ale zdá sa, že kolaps SVB všetko zmenil.

Hlavný globálny stratég Goldman Sachs sa domnieva, že sprísnenie politiky a stiahnutie likvidity zo strany Fedu spôsobilo stres v bankovom systéme.

Zdá sa, že sme konečne začali vidieť hrozby, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku vyšších úrokových sadzieb. Okrem toho sa tiež ukázalo, že ani veľké mená, ako napríklad Credit Suisse, nie sú náchylné na finančné problémy.

Celkovo sa pravdepodobnosť recesie v USA po nedávnych problémoch v bankovom sektore zvýšila o 10 %. Ak v dôsledku hospodárskych podmienok padne ešte niekoľko ďalších bánk, šance na recesiu sa ešte zvýšia.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top