Goldman Sachs uvažuje o predaji svojej jednotky investičného poradenstva

Goldman Sachs bude čeliť odpisom vo výške 2,2 miliardy USD

Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:31 pm

Goldman Sachs bude čeliť odpisom vo výške 2,2 miliardy USD

Goldman Sachs uvažuje o predaji svojej jednotky investičného poradenstva

Spoločnosť Goldman Sachs v roku 2021 získala spoločnosť Greensky, ktorá poskytuje fintech pôžičky. Teraz sa Goldman Sachs údajne snaží odpredať tento podnik, čo znamená, že by mohol čeliť odpisu vo výške 2,2 miliardy USD.

Podľa jedného z uchádzačov má platforma na poskytovanie pôžičiek spoločnosti GreenSky hodnotu 300 miliónov USD. Podľa iného má platforma hodnotu 500 miliónov USD, čo poukazuje na rozdiel medzi oceneniami.

Ponuky na kúpu GreenSky však nezodpovedajú očakávaniam Goldman Sachs, čo je dosť znepokojujúce znamenie. GreenSky sa zaoberá najmä pôžičkami na zlepšenie bývania, ktoré sa poskytujú spotrebiteľom.

Akcie Goldman Sachs klesli o 1,4 %

Počas rannej obchodnej seansy sa akcie Goldmanu znížili o 1,4 %, čo nám napovedá, že investori sa na túto správu zatiaľ nepozerajú!

Keď sme oslovili hovorcu spoločnosti Goldman so žiadosťou o komentár, dodal, že sú uprostred procesu. Poukázali tiež na to, ako spoločnosť teší zdravá účasť rôznych uchádzačov. Na otázku o dátume odpisu však žiadne podrobnosti neprezradili.

Podľa odborníkov by spoločnosť Goldman mohla počas procesu predaja GreenSky čeliť odpisu. Okrem toho sa očakáva, že výška goodwillu bude približne 500 miliónov USD. Ďalším scenárom je, že odpis by mohol predstavovať prémiu, ktorá bola vyššia ako účtovná hodnota aktív.

Počas prvého kola ponúk sa na predaji podieľalo niekoľko veriteľov a správcov aktív, napríklad Synchrony Bank, Sixth Street Partners, Apollo Global Management, KKR a Warburg Pincus.

Ale podľa toho, ako sa veci v ponukovom konaní vyvíjajú, sa zdá, že banka Goldman Sachs možno nedostane toľko, koľko za GreenSky pôvodne zaplatila. Ďalším scenárom je, že spoločnosť môže z procesu predaja odstúpiť, ak bude mať pocit, že ponuky nie sú na úrovni.

V nasledujúcich dňoch budú k dispozícii ďalšie podrobnosti o transakcii, a tak by sa mohlo objasniť, čo sa deje! Medzitým môžu akcie Goldman Sachs naďalej zaznamenávať vyššie objemy obchodovania ako zvyčajne.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top