Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:30 pm

Goldman Sachs: Je to dobrá príležitosť na kúpu.

Goldman Sachs: Je to dobrá príležitosť na kúpu.

Goldman Sachs nedávno zvýšil rating spoločnosti SolarEdge Technologies Inc s tým, že ide o dobrú príležitosť na nákup. Okrem toho banka BofA zvýšila aj cieľovú cenu spoločnosti SolarEdge Technologies Inc na 396 USD z 379 USD.

Po pozitívnej nálade zo strany BofA a Goldman Sachs si akcie spoločnosti SolarEdge Technologies Inc počas piatkovej obchodnej seansy pripísali 5 %.

BofA zachováva nákupné hodnotenie spoločnosti SolarEdge Technologies

Banka BofA zachovala nákupné hodnotenie spoločnosti SolarEdge Technologies Inc a uviedla, že 2. polrok 2023 vyzerá pre spoločnosť sľubne. A to aj napriek tomu, že spoločnosť SolarEdge Technologies Inc mala v prvej polovici roka 2023 určité problémy s výkonnosťou.

Wall Street očakáva, že rok 2023 zostane bez zmeny, čo je podobné tomu, čo komunikuje aj vedenie spoločnosti SEDG. Jedným z rizík, ktoré však môže poškodiť výhľad spoločnosti SolarEdge Technologies Inc, je jej rastový príbeh v Európe.

Niektorí analytici sa však domnievajú, že obavy týkajúce sa spoločnosti SolarEdge Technologies Inc nie sú na mieste. Zároveň dodali, že rast spoločnosti SolarEdge Technologies Inc sa v 2. polroku 23 zrýchli vďaka zlepšeniu v oblasti nasadzovania úložísk a prevádzkovej páky.

Podľa expertov Goldman Sachs bude pokračovať rast v regiónoch C&I a v Európe. Ak sa pozrieme na hlavnú činnosť spoločnosti SolarEdge, zaoberá sa predajom solárnych investorov, energetických produktov a softvéru na monitorovanie výroby energie.

Všetky tieto produkty sú veľmi žiadané, keďže svet sa odkláňa od tradičných zdrojov energie. Musíme si však uvedomiť aj to, že obavy o energiu v posledných rokoch potvrdili, že tradičné zdroje energie sú stále veľmi žiadané.

Okrem toho nemožno ignorovať ani výsledky prepustenia spoločnosti SolarEdge v prvej polovici roka 2023. Koniec koncov, banky Goldman Sachs a BofA nemožno brať len na základe ich slov, ak skutočný obraz ukazuje niečo úplne iné. Preto by bolo zaujímavé sledovať, ako sa spoločnosť SolarEdge otočí, keď sa nachádzame v 2. polroku 2023.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top