Aktualizované 2 marca, 2023 o 12:01 pm

Goldman Sachs tvrdí, že Fed nebude podporovať akcie až do roku 2024

Goldman Sachs: Je to dobrá príležitosť na kúpu.

Konečne sme sa dočkali januárovej správy o zamestnanosti v USA, ktorá ukazuje silný trh práce. Pre investorov to však znamená zlé správy, keďže Fed teraz nemá dôvod spomaliť svoj cyklus zvyšovania sadzieb.

Predtým existovala nádej, že Fed sa pokúsi podporiť ekonomiku, ak správa o zamestnanosti nebude dostatočne silná. Nedávna správa však ukázala silný trh práce. To znamená, že Fed môže pokračovať v boji o návrat inflácie okolo 2-percentného cieľa.

Inými slovami, analytici Goldman Sachs sa domnievajú, že Fed má len malý dôvod podporovať akcie znižovaním úrokovej sadzby.

Úroková sadzba v USA zostane nad úrovňou 5 % až do roku 2024

Podľa Goldman Sachs sa očakáva, že Fed v roku 2023 zvýši svoju politiku úrokových sadzieb na 5 % alebo vyššie. Potom zostane úroková sadzba na vysokej úrovni až do roku 2024!

Ak sa však pozrieme na trhy, väčšina obchodníkov sa domnieva, že Fed začne zavádzať znižovanie úrokových sadzieb do konca roka 2023.

Názor spoločnosti Goldman je však presne opačný, ako sa trh domnieva, že by sa to mohlo stať. Podľa nich sa úroková sadzba v USA dostane skôr do dolného pásma 5 než do horného pásma 4.

Okrem toho sa Goldman Sachs tiež domnieva, že až do vstupu do roku 2024 nebudeme svedkami žiadneho zníženia sadzieb zo strany Fedu.

Ak sa pozrieme na názor Fedu, slabá správa o trhu práce naznačuje, že ekonomika sa v dôsledku vysokých úrokových sadzieb spomaľuje. V prípade lepšej ako očakávanej správy o zamestnanosti však bude mať Fed väčší priestor na zavedenie nového zvyšovania sadzieb.

V súčasnosti je hospodárstvo USA stále silné a aj trh práce vykazuje známky odolnosti. Okrem toho sa začala spomaľovať aj inflácia, ktorá do konca roka 2023 dosiahne 3 %. A do roku 2024 by sa inflácia v USA mala dotknúť 2,5 %.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top