Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:44 pm

Goldman Sachs tvrdí, že naše hospodárstvo je veľmi odolné

Goldman Sachs: Je to dobrá príležitosť na kúpu.

David Solomon, generálny riaditeľ Goldman Sachs, nedávno povedal, že hospodárstvo USA je oveľa odolnejšie a pevnejšie, ako si ľudia myslia. Dodal, že hoci sa problém inflácie vlečie, na faktoch o hospodárstve USA to stále nič nemení.

Z rozhovoru s generálnym riaditeľom Goldman Sachs vyplýva, že aj on uznáva, že problém inflácie nie je ľahký! A na otázku o slabej aktivite na kapitálových trhoch dodal, že sa veľmi očakáva oživenie.

Okrem toho hovoril aj o tom, ako úprava kapitálových nákladov a ocenenia počas roka 2022 ovplyvnili kapitálové trhy. Majúc na pamäti tieto faktory, povedal, že to vôbec nie je nezvyčajné.

Kapitálové trhy v USA sa zotavia v roku 2024

Na otázku, kedy očakáva, že kapitálové trhy v USA začnú vykazovať silu, uviedol rok 2024. V rozhovore jasne uviedol, že šance na oživenie aktivity sa začnú prejavovať so vstupom do roku 2024.

Dôvodom tejto prognózy je, že ľudia potrebujú kapitál, a to sa aspoň zatiaľ nezmení! Koniec koncov, niektoré činnosti, ktoré nie sú nevyhnutné, možno odložiť, ale to neznamená, že ich možno odkladať na neurčito.

Uviedol tiež, ako boli objemy IPO počas 1. štvrťroka slabé napriek oživeniu blokového obchodovania a aktivít v oblasti získavania finančných prostriedkov.

Ak na chvíľu ponecháme jeho poznámky bokom, medzi súčasné výzvy, ktorým čelí hospodárstvo USA, patrí slabý vývoz, lepkavá inflácia a vysoké úrokové sadzby. A napriek všetkým pozitívnym komentárom Goldman Sachs je základný výhľad stále rovnaký.

Keď už hovoríme o inflácii, zdá sa, že niekde neskôr v roku 2024 začne klesať alebo sa dokonca dostane pod cieľ Fedu. Najlepší odhad bude 2. polrok 2024, ale je ešte príliš skoro hovoriť o roku 2024, keď žijeme rokom 2023.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top