Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:04 pm

Goldman Sachs uvažuje o predaji svojej jednotky investičného poradenstva

Goldman Sachs uvažuje o predaji svojej jednotky investičného poradenstva

Goldman Sachs (GS) údajne uvažuje o predaji svojej slávnej „investičnej poradenskej jednotky“, ktorú prevzala približne pred 5 až 6 rokmi. Podľa odborníkov bankový gigant teraz ustupuje od svojich pôvodných snáh osloviť širšiu zákaznícku základňu.

Podľa správ sa bankový gigant teraz zaoberá potenciálnymi alternatívami, ktoré by mohli uspokojiť záujemcov s vysokým čistým majetkom.

Jednotka investičného poradenstva spravuje aktíva v hodnote 29 miliárd USD

Pred niekoľkými rokmi zaplatila banka Goldman Sachs celkovú sumu 750 miliónov USD za kúpu spoločnosti United Capital, ktorá ponúkala služby investičného poradcu. Dostupné správy naznačujú, že jednotka, ktorá je teraz vo vlastníctve Goldman Sachs, dohliada na aktíva v hodnote 29 miliárd USD.

Dôvodom akvizície United Capital bolo pôvodne zameranie sa aj na tých klientov, ktorí nie sú ultrabohatí. Zdá sa však, že generálny riaditeľ (David Solomon) teraz pociťuje horúčavu, keďže posun k zameraniu sa na masový trh viedol v priebehu rokov k stratám.

V 2. štvrťroku skupina vykázala 60 % prepad zisku, ktorý bol spôsobený najmä odpismi Goldmanu v spotrebiteľských podnikoch.

Začiatkom tohto roka banka Goldman Sachs zopakovala, že sa viac zameria na rozširovanie služieb, ktoré ponúka ultrabohatým klientom. To umožní bankovému gigantu využiť stabilné zdroje príjmov, ktoré nie sú ovplyvnené hospodárskymi cyklami. Divízie ako obchodovanie, investičné bankovníctvo a podobne sa zatiaľ nedajú považovať za stabilné zdroje príjmov.

Zo širšieho hľadiska je teraz Goldman na ústupe od svojej ambície vrhnúť sa na širší trh. Preto aj fintech divíziu známu ako GreenSky teraz skupina Goldman Sachs uvádza na predaj. Okrem toho aj služba online retailového bankovníctva známa pod názvom Marcus čelila len pred rokom zníženiu rozsahu.

Celkovo sa zdá, že Goldman Sachs nemala veľa šťastia, pokiaľ ide o zameranie na širší trh, a teraz sa banka presúva k tomu, čo jej ide najlepšie.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top