Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:21 pm

Goldman Sachs zvýšil cieľovú hodnotu akcií Microsoftu na 400 USD

Goldman Sachs uvažuje o predaji svojej jednotky investičného poradenstva

Analytici Goldman Sachs zvýšili cieľovú cenu pre akcie spoločnosti Microsoft v súvislosti so zlepšenými základnými údajmi a rozmachom umelej inteligencie. Predtým banka Goldman Sachs stanovila cieľovú cenu pre spoločnosť Microsoft Corp na 350 USD, ktorú teraz zvýšila na 400 USD za akciu.

Po nedávnom zvýšení cieľovej ceny sa banka Goldman Sachs pridala k desiatkam ďalších analytikov, ktorí predpovedajú pre akcie spoločnosti Microsoft cieľovú hodnotu 400 USD. Ak sa prognóza Goldman Sachs ukáže ako pravdivá, znamenalo by to nárast o 15,3 % oproti súčasnej úrovni akcií.

Spoločnosť Microsoft nedávno predstavila nový produkt s názvom Microsoft 365 Copilot, ktorý bude predstavený 380-miliónovej používateľskej základni. Okrem toho je základná cena tohto produktu s umelou inteligenciou 30 USD mesačne. Na základe týchto výpočtov sa TAM vo výške 135 miliárd USD v dlhodobom horizonte stane vysoko pravdepodobným.

Do konca finančného roka 2026 spoločnosť Microsoft pravdepodobne dosiahne 15 % až 30 % uvedenej príležitosti. To všetko sa ľahko premietne do vyšších príjmov, a teda do lepších základných ukazovateľov v dlhodobom horizonte.

20 % rast v oblasti Microsoft Cloud

Goldman Sachs predpovedá aj 20 % rast v oblasti Microsoft Cloud, ktorá obsahuje Office, Azure a ďalšie produkty. Zároveň dodali, že existuje zvýšený potenciál rastu, keďže podniky na celom svete prijímajú revolúciu v oblasti umelej inteligencie. V prípade spoločnosti Microsoft sa zdá, že boom AI už prináša výsledky!

Podobne aj Goldman Sachs predpovedal, že spomalenie v Azure sa v najbližších mesiacoch stabilizuje, keďže sa budú integrovať pracovné úlohy AI. Za 4. štvrťrok 2023 sa očakáva 27 % rast, čo posunie pomer rastu tržieb/EPS na približne 8 %.

Celkovo je nálada okolo akcií Microsoftu býčia, keďže takmer všetci hlavní analytici volajú po ďalšom raste. Ak majú Goldman Sachs a ďalší analytici pravdu, znamenalo by to skok cien akcií spoločnosti Microsoft o 15,3 %.

Podobne aj ďalšie technologické spoločnosti, ktoré sa chopia revolúcie v oblasti umelej inteligencie tým, že predstavia produkty/služby poháňané umelou inteligenciou, zaznamenajú na akciovom trhu skok.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top