Aktualizované 25 januára, 2023 o 10:28 am

Hlavný akcionár spoločnosti Google Larry Page

Hlavný akcionár spoločnosti Google Larry Page

Materskou spoločnosťou a holdingom spoločnosti Google je Alphabet Inc (GOOG, GOOGL). Podnik ponúka softvér a služby súvisiace s internetom, vrátane mobilných operačných systémov, cloud computingu, streamovanej zábavy a prehliadania webu a vyhľadávania. Spoločnosť podniká aj v mnohých ďalších odvetviach vrátane cloud computingu, softvéru a hardvéru, reklamných služieb a mobilných a desktopových aplikácií. Po viac ako 20 rokoch sa vypracovala na jednu z najobľúbenejších webových stránok na svete.

Do akcií uvedených v tejto časti sa nezapočítavajú akcie v nepriamej držbe ani akcie dostupné prostredníctvom opcií na akcie. Zakaždým, keď nakúpia alebo predajú množstvo akcií spoločnosti, ktoré sa považuje za významné, sú insideri povinní predložiť formulár SEC 4.

Akcie triedy B nemajú „trhovú hodnotu“, pretože sa s nimi neobchoduje.

Približne 3,0 % akcií spoločnosti Alphabet v obehu, teda 19,8 milióna akcií, vlastní Larry Page. Page je členom predstavenstva spoločnosti Alphabet a spoluzakladateľom spoločnosti Google. Od založenia firmy do roku 2001 a potom od roku 2011 do roku 2015 pôsobil ako jej generálny riaditeľ. Od roku 2015 až do svojho odstúpenia koncom roka 2019 zastával funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti Alphabet. Page má čistý majetok vo výške takmer 120 miliárd dolárov, čo z neho robí piatu najbohatšiu osobu v Spojených štátoch.

Scroll to Top