Hsbc predpovedá Usdjpy Downtrend

Hsbc predpovedá Usdjpy Downtrend

HSBC je bankový gigant s pôsobnosťou vo viacerých krajinách. To banke umožňuje pozorne sledovať ekonomické prostredie a s vysokou presnosťou vypracovávať prognózy.

Nedávno ekonómovia HSBC naznačili, že v krátkodobom horizonte dôjde k výraznejšej volatilite kurzu USD/JPY. Uviedli tiež, že USD/JPY dosiahne do konca roka 2023 úroveň 120,00.

HSBC naznačila medvedí tlak na USD/JPY

Podľa banky HSBC existujú všetky faktory, ktoré podporujú zhodnocovanie japonského jenu v roku 2023. Kurz amerického dolára voči japonskému jenu však v krátkodobom horizonte zostane volatilný.

Uviedli, že existuje veľa neistôt vyplývajúcich z vonkajších okolností. Podobne existuje aj niekoľko domácich faktorov, ktoré budú viesť k vyššej volatilite kurzu USD/JPY.

Prvým faktorom je úprava politiky zo strany Bank of Japan a 2. faktorom je zlepšenie bežného účtu platobnej bilancie. Podobne aj devízový kurz a štatút bezpečného prístavu JPY povedú k oslabeniu páru USD/JPY.

Na základe toho sa ekonómovia HSCB domnievajú, že dlhodobá smerová tendencia USD/JPY je naklonená smerom nadol. Okrem toho môže trvať určitý čas, kým sa niektoré z uvedených faktorov prejavia.

Preto si možno budeme musieť počkať niekoľko mesiacov, kým uvidíme posilnenie JPY voči ostatným menovým párom. To by viedlo k tlaku na pokles USD/JPY, EUR/JPY, ako aj ostatných párov s JPY.

Medzitým je pre JPY, ako aj pre zlato pozitívna aj nedávna banková kríza v Európe a USA.

Technický vývoj USD/JPY ukazuje, že najbližšia rezistencia sa nachádza na úrovni 138. Na strane poklesu sa na základe denného grafu USD/JPY nachádza podpora v blízkosti 132,00 a 131,00.

Ak budeme z nejakého dôvodu svedkami nákupného tlaku na USD/JPY, ďalšia rezistencia po úrovni 138,00 sa nachádza v blízkosti 142,00, 146,00 a 150,00.

A ak sa stane niečo významné po technickej a fundamentálnej stránke, prognózu páru USD/JPY by mohla aktualizovať aj banka HSBC.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top