HSBC – Sila amerického dolára bude tentoraz konzistentná

HSBC - Sila amerického dolára bude tentoraz konzistentná

Podľa najnovšej analýzy ekonómov HSBC je posilňovanie amerického dolára v tomto roku postupné, ale konzistentnejšie. Keď teda porovnáme silu amerického dolára v tomto roku s minulým rokom, je jasné, že sila amerického dolára tu zostane.

Globálny rast sa znižuje, čo je dôležitým faktorom podpory amerického dolára. Sadzby v USA sú zároveň na historických maximách, čo je ďalší faktor podporujúci silnejší americký dolár. Hoci vyššie sadzby nie sú pre akciové trhy až také dobré, umožnili americkému doláru získať v roku 2023 dostatočnú silu.

Uťahovanie cyklov nemá konca kraja

V posledných mesiacoch dokonca akciové trhy na celom svete dosahovali dobré výsledky vďaka optimizmu, že centrálne banky ukončia cykly zvyšovania sadzieb. Optimizmus sa však teraz začína vytrácať po tom, ako inflácia ukázala svoju pravú tvár.

Ale aj keď sa globálne akcie dostanú do záporných čísel, pre zelenú bankovku to bude stále pozitívne, čo znamená, že v roku 2024 uvidíme ďalšie zisky USD.

Podľa niektorých sa sila USD čoskoro skončí, keďže zelená bankovka väčšinu svojich ziskov zvráti. Podľa nich je dôvodom tejto analýzy nadhodnotenie dolára. HSB je presvedčená o opaku, keďže podľa nej hospodárske podmienky a makroekonomická situácia v USA naďalej podporujú silnejší americký dolár.

Do konca roka 2023 zostáva už len niekoľko mesiacov, preto je teraz skutočnou otázkou, ako americký dolár ukončí tento rok. Býci sa určite pokúsia dosiahnuť dobrý ročný záver, zatiaľ čo medvede sa budú snažiť ubrániť nadchádzajúce úrovne rezistencie. Ak budeme považovať analýzu banky HSBC za pravdivú, znamená to jednoducho, že americký dolár bude mať voči svojim kolegom aj naďalej navrch.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top