Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:44 pm

Hsbc ukončí svoju činnosť na Novom Zélande

Hsbc ukončí svoju činnosť na Novom Zélande

Banka HSBC oznámila svoje rozhodnutie ukončiť svoju činnosť v oblasti správy majetku a osobného bankovníctva na Novom Zélande. Ide o súčasť rozsiahlejšej snahy banky HSBC opustiť menej ziskové trhy.

Odchodom z trhov, ako je tento, chce banka HSBC zamerať svoju pozornosť a zdroje na expanziu na ďalšie ázijské trhy. Kľúčovou vecou, ktorú je potrebné poznamenať, je, že tento proces sa uskutoční na základe strategického preskúmania, a preto bude trvať prinajlepšom niekoľko rokov.

Zdá sa, že HSCB chce z Nového Zélandu odísť plánovaným spôsobom, čo je dôvodom rozdelenia odchodu do niekoľkých fáz.

Zmenená dynamika podniku

Podľa HSBC investovanie do osobných financií a správy majetku na Novom Zélande už nie je opodstatnené. Uviedla tiež, ako sa v priebehu rokov zmenili prevádzkové požiadavky, čo v konečnom dôsledku ovplyvnilo škálovateľnosť jej hlavnej činnosti.

Len minulý rok banka HSBC oznámila, že prehodnotí svoje bankové podnikanie, aby sa rozhodla pre najlepší možný výsledok. V tom čase HSCB jasne uviedla, že by sa dokonca mohla rozhodnúť pre predaj svojho podniku, ak by už nebol životaschopný.

HSBC je banka kótovaná na dvoch burzových trhoch, v Hongkongu a Londýne. A zdá sa, že Nový Zéland je ďalším cieľovým trhom, z ktorého banka odíde.

Celkovo HSBC plánuje opustiť minimálne jeden trh z celkového počtu piatich, aby zlepšila ziskovosť a zamerala sa na ázijskú expanziu.

Preto by nebolo nesprávne povedať, že HSCB sa teraz orientuje na Áziu. Bude to však na úkor predaja jej aktivít v Kanade, Rusku, Grécku a Francúzsku.

Tento krok tiež poukazuje na zásadný odklon od obvyklých trhov smerom k iným krajinám, ktoré sa ukazujú ako konkurencieschopnejšie a lukratívnejšie!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top