Index Nikkei 225 klesol o 0,56 %, keďže hlavné sektory sa zmenili na červené.

Index Nikkei 225 klesol o 0,56 %, keďže hlavné sektory sa zmenili na červené.

Väčšina japonských akcií zostala počas štvrtkovej seansy v červených číslach. Najvýraznejšími sektormi, ktoré uzavreli deň v červených číslach, boli maloobchod, ťažba, plasty a ropa a chemický priemysel. Index Nikkei 225 uzavrel deň so zmenou percentuálnej straty o 0,56 %.

Najlepšie výsledky seansy vyvažovali pokles japonského akciového indexu. Prvým menom je Nippon, ktorý poskočil o 8,01 % a naposledy sa nachádzal v blízkosti hodnoty 4721. Ďalšou v poradí bola spoločnosť Mitsui OSK, ktorá poskočila o 333 bodov (čo zodpovedá +7,39 %).

Veľké straty zaznamenala spoločnosť Tokyo Electron

Tretie miesto obsadila spoločnosť Mitsui Engineering, ktorá si počas seansy pripísala 48 bodov, čo zodpovedá rastu o +6,80 %.

Ak sa pozrieme na porazených, prvým menom je spoločnosť Tokyo Electron, ktorá vo štvrtok stratila 1245 bodov. Nasleduje spoločnosť Softbank Group, ktorá počas seansy stratila 3,77 % svojej hodnoty. Podobne aj spoločnosť Advantest Corp, ďalšie veľké meno v rebríčku Nikkei 225, sa obchodovala v blízkosti hodnoty 4616 so zmenou -3,77 %.

Ak sa pozrieme na počet akcií s nárastom oproti tým s poklesom, je zrejmé, že tie prvé zvíťazili s veľkým náskokom. Napriek tomu japonský akciový trh uzavrel v červenom, keďže intenzita strát bola výraznejšia.

Najvýraznejšiu zmenu zaznamenala spoločnosť Nippon Yusen, ktorá počas tej istej seansy pridala 8,01 %. Do konca štvrtkovej seansy sa Nippon Yusenw bude obchodovať v blízkosti hodnoty 4721.

Index volatility Nikkei meria celkovú volatilitu japonského akciového trhu. Tento index vykazuje nárast o 2,11 %, čo sa rovná približne 17,46 bodu. To je znakom toho, že volatilita v opciách na index sa zvýšila.

Na inom mieste februárový kontrakt ropy vzrástol o 0,98 % & v súčasnosti sa obchoduje na úrovni takmer 73,41 USD. Podobne aj marcový kontrakt ropy Brent si pripísal 0,75 % a obchodoval sa v blízkosti úrovne 78,41 USD. Podobne aj futures kontrakt (februárový) na zlato poskočil o 0,56 %, čo je znakom toho, že trh teraz investuje do rizikovejších aktív.

Pri pohľade na japonskú ekonomiku sa kurz USD/JPY zmenil o 0,28 %, čo je znakom slabosti JPY. Okrem toho sa aj EUR/JPY posunul vyššie k úrovni 157,09.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top